Šťastná výhra áčka nad Přerovem. Béčko si užilo vítěznou premiéru na nových drahách.

06.02.2023

Z úvodního jarního utkání přivezlo áčko bod z Oder, nyní je čekal doma papírově snadnější soupeř - béčko Přerova. Již několikrát se ale potvrdilo, že ne vše co je na papíře musí platit...

Michal Laga (503) s Petrem Bastou (495) do utkání vstoupili velmi vlažně, čehož přerovští využili a dostali se do úniku o téměř třicet kuželek. Svou ztrátu z první dráhy domácí obratem stáhli, když oba druhou třicítku vyhráli. Do druhé šedesátky však vstoupili znovu lépe hosté a Michal s Petrem museli podruhé dohánět. Na bod nakonec dosáhl pouze Michal, který si v závěru pomohl dvěma hodovkami a urval nejtěsnější výhru o jediný kolek. Petr svému soupeři podlehl 1:3 na dráhy. 

Nepřesvědčivý vstup do utkání mohla napravit dvojice Michal Bezruč (512) - Jan Žídek (552). V první třicítce zvládl zabodovat jen Michal, Honza prohrál těsně o dva kolky. Druhá třicítka už bodově vyšla oběma a lepší výchozí pozici před druhou šedesátkou tak měli kuželkáři z Ostravy. Třetí drahou Honza obrátil vývoj duelu s Jiřím Kohoutkem a ujal se vedení 2:1. Michal nevyužil možnosti rozhodnout a nechal vystřídavšího Martina Holase snížit na 1:2. Náskok pětadvaceti kuželek ale dával velkou šanci na výhru. Přerovský Holas však na poslední dráze ukázal jako se bojuje o body. Vynikající dorážkou a za přispění Michala, který posledním hodem nepochopitelně minul "plnou kuželnu", vybojoval svému týmu druhý bod. Honza dovedl svůj zápas k pohodové výhře 3:1 a s výkonem 552 kuželek se stal nejlepším hráčem zápasu. 

Za průběžného stavu 2:2 a s náskokem sedmadvaceti kuželek nastupovala na dráhy poslední dvojice Martin Marek (523) - Pavel Marek (522). Hlubinští nezačali zle, oba měli po plných přes devadesát kuželek, následná dorážka ale byla v podání obou utrápená. Martin posledním hodem zachraňoval půlbod. Pavel první dráhu ztratil o sedm kuželek a nevedlo se mu ani na té druhé. Libor Daňa se po šedesátce dostal do vedení 2:0. Martin druhou třicítku zvládl a v polovině hry vedl 1,5:0,5. Na třetí dráze však přišel málo vídaný kolaps, mizernou drahou (107) nabídl zkušenému Milanu Kandovi velkou šanci na zvrat. Pavel na třetí dráze vykřesal naději na bod, stáhl deset kolků a snížil na 1:2. Závěrečná dráha zápasu nabídla přítomnému diváctvu dramatické chvíle. Stávkující počítač na městské kuželně totiž neumožnil sledovat rozdíl součtu poražených kuželek obou týmů a přítomní se tak museli spolehnout na své matematické schopnosti. V nevědomosti byli i hráči na drahách a hrálo se tak doslova o "každý kuželek". Pavel ovládl plné, Martin kolek ztrácel. V dorážce si pak oba Marci role prohodili. Pavel i přes slabší dorážku udržel dráhu, na obrat ale nedosáhl. Martin se v posledních patnácti hodech konečně probral, předvedl senzační dorážku (70) a posledním hodem zápasu rozhodl o triumfu svého týmu.

Ve výsledkově velmi podprůměrném utkání se přiklonilo štěstí na naši stranu. Příští zápas nás čeká výjezd do Luhačovic, kde podobně laxní výkon na body rozhodně stačit nebude...Dočkali se! Hráči hlubinského béčka v sobotu 4. února poprvé nastoupili k mistrovskému utkání na nové, fantasticky připravené dráhy. Soupeřem jim byl Horní Benešov "C".

Jako první se na drahách představil Tomáš Rechtoris (463). Úvodní dráha Tomášovi vyšla skvěle (244), na druhé už to byl tak trochu závod s časem. Nervózní závěr nakonec přinesl bod domácímu hráči, pomalu hrající soupeřce dva hody před koncem smolně došel čas. Druhým hráčem domácích byl Rudolf Riezner (462), který zahajovací drahou okopíroval Tomášův výkon. Po změně stran Ruda ubral, na vítězství však s přehledem dosáhl. 

Třetí hráč domácích František Oliva (455) vstupoval do hry za stavu 2:0 plus padesát kuželek k tomu a tento náskok už během úvodní dráhy rozmnožil o dalších čtyřiaosmdesát dřev! Trápícího se Zbyňka Tesaře nakonec domácí hráč porazil o neuvěřitelných 137 kolků! O vítězi tak bylo v podstatě jasno už v polovině utkání. Čtvrtý hráč do party Pavel Krompolc (472) začal stejně jako většina jeho spoluhráčů výbornou drahou přes 240 kuželek. Druhou dráhu si Pavel zkušeně ohlídal, s přehledem zvítězil a stal se nejlepším hráčem utkání - 4:0

Jako pátý přišel na řadu Michal Babinec (466). Ani on se nenechal zahanbit a na první dráze atakoval hranici dvě sta padesáti dřev. V úvodu druhé padesátky však mírně polevil a nechal svou soupeřku Evu Zdražilovou se dotáhnout. Šťastnější ale nakonec přece jenom zůstal domácí hráč, který v mimořádně vyrovnaném duelu vyhrál o jediný kolek. Poslední hráčem domácího celku byl Petr Chodura (448). Lepší dorážkou na první dráze se ujal vedení o osm kuželek a když po změně stran přidal dalších jedenáct, bylo jasno o tom že si hosté odvezou domů kanára.

Premiéra jako hrom! Jednoznačné vítězství 8:0, navíc v nejlepším výkonu, který kdy kuželna na Hlubině zažila (2766)! Kuželny od ZAKO prostě stojí za to a ani ta naše není výjimkou. Kdy se asi dočkáme prvního výkonu přes osmadvacet stovek?!