Stříbrná Hlubina vyhrává v závěrečném kole na Hané o kuželku.

15.04.2024

Poslední ligové kolo poslalo již jistě druhou Hlubinu do města tvarůžků, kde se ve stejný termín konal festival, hlubinští ovšem odolali a podle plánu změřili síly na největší kuželně v České republice se zdejším mančaftem HKK Olomouc. A jak celý zápas probíhal?

Jako první nastoupili na dráhu Michal Bezruč (585) a Přemek Žáček (568). Michal začal šedesátku těsně pod hranicí tří set kuželek a vítězí obě dráhy. Nakonec vyhrává všechny čtyři proti místnímu dorostenci, Vojtěchu Kollovi, který si připisuje první ligový start. Přemek vyhrává tři dráhy proti dvěma soupeřům Břetislavu Sobotovi a Marianu Hoškovi a připisuje hlubinskému týmu devětadvacet kuželek. Nutno vypíchnout tři bezchybné dráhy. Jediná chybička v zápasu přišla na první dráze. Po úvodní čtveřici na výsledkové tabuli svítí 0:2 a "vagón" 100 kuželek pro hlubinské.

Druzí šli na plac Jan Žídek (582) a Petr Basta (522). Janek nastoupil proti svému rivalovi Kamilu Bartošovi, se kterým pravidelně měřil síly již v dorostu. A zápas to byl doslova vyrovnaný, hned první dráha končí remízou, druhou dráhu vyhrává Janek, třetí si ovšem bere zpět Kamil. Tu poslední vyhrává o tři kuželky Janek, celkově 2,5:1,5 a čísla oba stejné a to 582. Kdyby se hrálo na počet středů, jednoznačně by vyhrál Basten, proti Jiřímu Baslarovi uhrává s velkým počtem chyb pouze poslední dráhu a celkově prohrává o čtyřiadvacet kuželek. Po druhé třetině tedy na ukazateli stavu svítí 1:3 +76 pro ostravské.

V Brně rodinné duo Marků zápas zahajovalo, v Olomouci ho končí. Pavel (559) a Martin (591). Pavel byl napsán na Radka Havrana a Mates na hráče zápasu Michala Albrechta (625). Pavel úvodní dráhu prohrává o dvacet kuželek, druhou o tři vyhrává. Mates proti Albimu smolně prohrává první dráhu o čtyři a druhou o tři kuželky. Pavel prohrává i svou třetí a čtvrtou dráhu. Albi na třetí dráze hraje dráhu dne (172) a výhru nad Matesem má jistou. Strhující poslední třicítka nebyla vhodná pro kardiaky, neboť olomoučtí stahovali co to šlo. Mates dohrává první a s číslem 591 se stává majorem hlubinských. Pavel exem zavírá a čeká, co soupeři. Radek Havran poslední dva hody míjí levou dámu. Albi exem do plných za 8 a doráží. Pavel se rozbíhá, hází sedm a to ke vší radosti hlubinských stačí na výhru o jeden "tvarůžek". Ale že to bylo drama... Konečné skóre tedy 5:3 o jednu kuželku pro Hlubinu.

Dokonáno jest... Hlubina coby nováček druhé ligy končí se 38 body o čtyři body druhá za Přerovem. Třetí KC Zlín nasbíral bodů 24. V tabulce hráčů je s přehledem první Michal Pytlík z Přerova s průměrem 637,84. druhý náš Martin Marek s průměrem 592,98 a třetí Michal Albrecht z Olomouce 586,31.


- jž -