Třetí výhra áčka v řadě, Bohumín - Hlubina 3:5! Předehrávka béčku vyšla, zářil Michal Babinec.

21.02.2022

Šestnácté kolo nasměrovalo áčko k nedalekému výjezdu do Bohumína. K zápasu hosté cestovali jako favorité, což dokládá historická bilance obou týmů. Bohumín ve vzájemných zápasech naplno bodoval naposledy v říjnu roku 2015...

Do utkání nebyl připraven Pavel Marek, který šetřil bolavé tříslo. Do základu se naopak vrátil Tomáš Rechtoris (530), který byl nasazen do zahajovací dvojice společně s Martinem Markem (563). Úvodní dráhy přinesly po bodu na každé straně, Hlubině ho získal Martin, Tomáš musel dotahovat. Svůj náskok z první třicítky Martin dále navyšoval. Po šedesáti hodech vedl 2:0 o 48 kuželek. Tomášovi bodově nevyšla ani druhá série třiceti hodů, třebaže po plných vedl. Dorážku zvládl lépe domácí Modlitba a bral další setový bod. Po změně stran si pak hlubinský čahoun vybral trochu smůly, když po vyrovnaných plných nakonec prohrává i třetí dráhu rozdílem pouhé jedné kuželky. V tomto souboji je tedy rozhodnuto - 0:3 z pohledu hráče Unie. Martin mohl taktéž vyhrát s předstihem, nebýt výpadku a slabé dráhy. Záškolný ještě dostal šanci s duelem něco udělat. Nabídnutá šance měla ale jepičí život. Už v plných se Martin dostal do vedení a výbornou dorážkou definitivně rozhodl o svém triumfu. Tomáš už zvítězit nemohl, duel ale nezabalil, naopak! V poslední třicítce atakoval hranici sto padesáti dřev a tím stáhl pořádnou porci kuželek, neboť Modlitbovi poslední dráha vůbec nevyšla.

Druhá dvojice ve složení Petr Basta (516) a Jan Žídek (559) nastupovala na dráhy za vyrovnaného stavu 1:1 a k dobru měla třiašedesát kolků. Podobně jako tomu bylo v úvodní třetině zápasu, i tady se na začátku setové body spravedlivě dělily. Petr dráhu ztratil těsně o čtyři kuželky, Honza naproti tomu o osmičku vyhrál. No a stejný scénář přinesla hned následující třicítka, kterou se Petr protrápil a daroval Sliwkovi druhý bodík. Honza sváděl s Jaroslavem Klusem vyrovnaný souboj. Alespoň než začala dorážka. V té už hostující borec dominoval a zvýšil své vedení na 2:0. Změnu v obrazu hry nepřinesl ani úvod druhé šedesátky. Petr podruhé v řadě posledním hodem dohazoval a chybějící hod do plných ho stál možnost zkorigovat výsledek. Takto bylo jisté, že bohumínský Sliwka zvítězí. Naštěstí se totéž dalo s jistotou říci i o Janu Žídkovi, jenž parádně zvládl i svou třetí dráhu a vedl už 3:0! Alespoň čestný úspěch, kterým napodobil svého spoluhráče Toma, zaznamenal Basten na poslední dráze, na které stáhl patnáct kuželek. K vítězství bez ztráty kytičky dovedl svůj souboj Honza, který Kluse přejel poměrem 4:0 o necelých padesát kolků.


Před závěrečnou dvojicí tak stále platil nerozhodný stav. Počet kuželek, které měli hlubinští k dobru se rozrostl na sto šest. Poslední třetinu zápasu obstarala klasická dvojice Přemysl Žáček (546) a Michal Zatyko (495). Začátek byl opatrný, jediný, kdo se v úvodních plných dostal přes devadesát kuželek byl domácí Honl. Toho v následné dorážce Přemek sice dohnal, avšak nepředehnal, přestože k tomu měl hodně blízko. Předposledním hodem si vytloukl čistý střed a třicátým hodem srazil jediný kolek - remíza. Michal se po dvou fantastických výkonech začal herně trápit a nejinak tomu bohužel bylo i dnes. První dráhu přesto vyhrál o deset kolků, Karol Nitka z Bohumína začal slabou třicítkou (112). O něco lépe si oba hráči vedli po změně drah, výsledek byl ale stejný - bod pro hráče Unie. Přemek se po plichtě na první dráze zdravě naštval a hezkou třicítkou (151) se ujal vedení. V tu chvíli už se na bohumínské kuželně asi nenašel nikdo, kdo by pochyboval o dalším triumfu Ostravanů. Mrňavou šanci ještě vyhranou třetí drahou vykřesal Honl, jeho spoluhráč Nitka ji ale bleskurychle uhasil. Ani druhá šedesátka v duelu Nitka - Zatyko nepřinesla výrazné zlepšení, domácí hráč kazil plné, ten hostující se dál potýkal s dorážkou... Na třetí dráze Michalovi spadl do klína další setový bod a protože už byl třetí, bylo jisté, že si on i jeho tým odvezou z města blízko polských hranic vítězství. Závěrečnou třicítkou Nitka pouze upravil na 1:3 ze svého pohledu. Rozhodnuto ale stále nebylo na drahách 3-4. Roman Honl i Přemek Žáček měli na svém kontě 1,5 bodu a až poslední dráha určila vítěze. Plné oba borci zahráli téměř navlas stejně (97:96), následná dorážka sedla lépe Honlovi, který zvítězil a dal výsledku konečnou podobu 3:5.

Áčko se díky tomuto vítězství a odloženému utkání Prostějova s Přemyslovicemi dostalo na průběžné první místo v tabulce! Nejdůležitější a také nejtěžší část sezóny je však teprve před námi. Hned v dalším zápase se  opět představíme venku a sice v Rýmařově, který je doma velmi silný. Odkaz na živý stream z tohoto zápasu doplníme na web během týdne.Béčko v týdnu předehrávalo domácí utkání proti družstvu Kuželky Horní Benešov vedeného Jaromírem Martiníkem. 

Do tohoto zápasu byl z céčka povolán Josef Hájek (452), který doma předvádí výborné výkony a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. První dráhu po pohledném souboji Pepa prohrál (236:243). Druhou už sice získal pro sebe, náskok Petra Vaňka se mu ale stáhnout nepodařilo a prohrává o pouhé tři kuželky. Dalším kdo se představil ve hře byl Rudolf Riezner (411). Hned v prvních plných si ale nechal nadělit třiatřicet kuželek a musel dotahovat. Druhou padesátku už hlubinský kuželkář zvládá lépe a vítězí také těsně o osm kuželek. Třetím v pořadí byl na straně domácích František Oliva (452), proti kterému stál Miroslav Procházka. František tentokrát začal skvěle. Po první dráze vedl o pětačtyřicet kuželek a pohodlně dovedl svůj souboj do vítězného konce.

Hlubina v polovině mače vedla 2:1 o rovných padesát klacků. Jako čtvrtý nastupoval ve výborné formě hrající Michal Babinec (485), kterého prověřil Martin Koraba. Michal od úvodu potvrzoval, že forma jde nahoru, zahájil drahou 252! Druhou padesátku začal lépe jeho soupeř a dorážka ještě slibovala drama. Michal však nezaváhal, zejména díky fantastické dorážce (186) nechal Korabu dvacet kolků za sebou a přidal na konto svého týmu třetí bod. Předposledním hráčem v dresu Unie byl Pavel Krompolc (421), jenž zazářil minulý týden v Břidličné. Dnes to tak povedený výkon ale nebyl. Velmi vyrovnaný souboj s hornobenešovských Schiedkem nakonec prohrává nejtěsněji o jednu kuželku. Roli koncáka v dnešním utkání si naordinoval vedoucí Petr Chodura. Po prvních plných vedl o deset kuželek, dorážku však lépe zvládl hostující Martiník a ještě na první dráze se ujal vedení. Druhá padesátka vítěze nepoznala, Petr i Jaromír porazili shodně 227 kolků a poslední bod tak díky nepatrnému náskoku z první dráhy bere hráč hostí.

Mohlo to být výraznější vítězství nebýt tří velmi těsně prohraných duelů. To nejdůležitější ale zůstalo na Hlubině a sice dva body za výhru 5:3. V dalším kole se béčko utká opět doma v městském derby proti VOKD Poruba "B".