Trojice Hlubiňáků vybojovala v Bohumíně postup na krajské mistrovství!

09.01.2022

Rok 2022 začal pěkně zostra, týden před začátkem jarní části ligové soutěže byly na programu přebory jednotlivců. Do bojů o postup na krajský přebor, nebo chcete-li na Mistrovství moravsko-slezského a olomouckého kraje, zasáhlo čtrnáct kuželkářů Unie Hlubina a to v kategoriích muži, ženy a senioři. Seniorky a dorostenci svou kvalifikaci vzhledem k malému počtu nehráli a mají tak postup na kraj zajištěný automaticky.

Muži společně s ženami bojovali o postup na kuželně v Bohumíně. Jako první se v dresu Hlubiny představili Petr Chodura s Pavlem Markem a Michaela Černá s Veronikou Rybářovou. Oba naši zástupci v mužské kategorii dosáhli shodného výsledku 536 kuželek, výše se ale díky lepší dorážce umístil Petr. Pavel mohl litovat pokažené první šedesátky a spousty chyb. Asi ani jeden z těchto borců po dohrání nedoufal, že by mohl proklouznout do postupující čtyřky, nakonec oběma k postupu do Olomouce chyběly dvě kuželky... Úspěch přinesla sobě i našim barvám Verča Rybářová, která výkonem 482 kuželek obsadila konečné čtvrté místo a zajistila si postup dál. Míši Černé se kvalifikační stodvacítka příliš nepodařila a skončila na devátém místě za 445 kolků. 

Od dvanácti hodin jsme měli ve hře další dva hráče, konkrétně Petra Bastu a Michala Babince. Petr bohužel nenavázal na slušné výkony z ligy a vinou svého nepovedeného vystoupení uzavřel startovní pole na sedmadvacáté pozici. Michal si vedl sice o něco lépe, na postup mu však scházelo pětadvacet kuželek. Výkon 513 kolků stačil na šestnácté místo.

Dalšími želízky v ohni byli Martin Marek (548) a Přemek Žáček (532) a začali slibně. Zatímco Přemek udržel svůj standard i na druhé dráze, Martin ji pokazil a postupové naděje se začaly tenčit. Ve druhé polovině se ale zvedl a vydařenou šedesátkou se vyhoupl do průběžného vedení. To nakonec neudržel, přesto se však mohl radovat z postupu ze druhého místa. Přemek měl postup na dosah, sedm hodů před koncem ale přišla nešťastná otvírka, kterou uzavřel až posledním hodem. Od postupu jej nakonec dělilo pouhých šest kolků, škoda...

Hned na to ke svému startu nastupoval Honza Žídek hrající v této sezóně v dobré formě. A potvrdil to i dnes, ve druhé polovině svého představení zachoval chladnou hlavu i ve chvíli, kdy mu těžká kuželna příliš nepřála a výkonem 543 kolků vybojoval konečné třetí místo a postup na kraj.

Dalším hráčem Unie byl dodatečně nominovaný Roman Grüner, který měl možnost jako poslední proniknout mezi postupující čtveřici. To se mu ale nepodařilo, porazil 497 kuželek a obsadil konečné dvacáté místo.


Svůj kvalifikační turnaj odehráli i senioři a sice na kuželně SAREZA v Porubě. Do bojů o postup nakonec zasáhla pouze pětice našich a vedla si následovně...

Nejlépe z hlubinských se umístil Václav Rábl na sedmém místě za výkon 498 kolků a přestože nedosáhl na přímý postup, plní roli náhradníka. Jedenáctý skončil Josef Hájek s výkonem 465 kuželek. Dalším v pořadí je František Oliva, který nevyužil znalosti kuželny z ligových zápasů a obsadil patnáctou pozici za 452 poražených kuželek. O dvě příčky pod ním se umístil Josef Kyjovský, který nashromáždil celkem 435 kolků. Výsledkovou listinu uzavřel za výkon 372 kuželek Oldřich Neuverth.

Velmi pěkným výkonem si pro vítězství dokráčel domácí Zdeněk Mžik (559). Na krajské mistrovství do Rýmařova ho doprovodí Stanislav Sliwka a Josef Kuzma z Bohumína a také Karel Ridl z Dobroslavic.