Uplynulý víkend hlubinským družstvům příliš radosti nepřinesl. Áčko utrpělo debakl, béčko darovalo bod soupeři.

22.01.2024

Třinácté kolo druhé ligy nabídlo přímý souboj o čelo tabulky, který se i za přítomnosti místní televize konal na přerovské šestidráze.

Jako první tři dostali důvěru Jan Žídek (546), Martin Marek (568) a Pavel Marek (509*). Honza se v plných dostal za hranici sta kuželek, ale nepovedenou dorážkou se čtyřmi chybami první dráhu prohrává. Body za první dráhu neberou ani Martin s Pavlem. Pro Pavla dnes hra s 113 poraženými kolky končí a přenechává své místo připravenému Petru Bastovi. Druhou dráhu vyhrává pouze Honza. Martin vyhrává nad soupeřem až poslední dvě dráhy a přes bezchybnou hru bohužel prohrává o osmnáct kuželek. Honza má na dráhy taky srovnáno 2:2, ovšem také prohrává a to o kuželek čtrnáct. Peťa při smůle hlubinských barev bere soupeři pouze jeden setový bod poslední drahou. Na body 3:0 pro přerovské kuželkáře + 85 kuželek k tomu.

Po patnáctiminutové pauze jdou na dráhy Michal Laga (579), Přemek Žáček (589) a Michal Zatyko (545). Z prvních dvou dějství bere body pouze Přemek a po šedesátce točí s číslem 307. Lagis prohrává 0:2 s výborně hrajícím Tomášem Kejíkem 283:332. Michal Zatyko "schytal" českého reprezentanta Michala Pytlíka, a přestože se s ním statečně pere, také prohrává 0:2 (327:285). Lagis vyhrává nad Tomášem Kejíkem dvě poslední dráhy, žel, na body pro Hlubinu to nestačilo, a prohrává o 30 kolků. Jediným bodujícím se pro tento den stává Přemek, který hraje s Divilou nerozhodně (589:589), ale při větším počtu získaných drah získává bod, díky němuž se vyhýbáme pověstnému kanárku. Souboj Michalů, Pytlík vs. Zatyko vyzněl jednoznačně pro domácího, který číslem dne (656) ukazuje svou extratřídu a vyhrává o 111 kuželek. Hlubina tedy prohrává s prvním Přerovem 1:7 o 226 kuželek.

Příští sobotu má liga pauzu, konají se totiž krajské přebory, kterých se z hlubinských zúčastní pouze Michal Laga (v Luhačovicích, v dresu Machové).

Před dalším ligovým kolem se ještě áčko Hlubiny utká 30. 1. s Rosicemi v rámci odvety prvního kola Poháru ČKA.


- jž -Béčko drželo šňůru osmi vítězství v řadě, deváté plánovalo přidat doma s týmem Kuželky Horní Benešov.

Za další výhrou vykročil tým Tomáše Rechtorise nejlépe jak mohl. Byl to právě Tom, který fantastickým výkonem (506) nedal absolutně žádnou šanci Davidu Schiedkovi a poráží ho bezmála o sto padesát kuželek! - 1:0. Druhý nastupuje za Hlubinu Karel Lomozník. Ten první dráhu vyhrává a do druhé padesátky si nese náskok devatenácti dřev. Ani dvě devítky k dobru však nakonec na bod nestačí, Jaromír Martiník druhou dráhu zahrál skvěle a duel s Karlem otočil - 1:1. Třetím hráčem domácích byl Kuba Jirčík. Proti němu nastoupil Miroslav Procházka, který s Kubou dokázal držet krok pouze v plných. V dorážce byl jednoznačně lepší náš hráč a po zásluze vítězí. Hlubina po polovině utkání vede 2:1 o 207 kuželek!

Málokdo by v tu chvíli očekával něco jiného než drtivou výhru béčka. Tím spíš, když se ve čtvrté dvojici dostal František po padesátce do vedení (241:216). Hosté však ani za tohoto stavu nesložili zbraně. Hornobenešovský Weiss vynikající druhou drahou (262) otočil průběh duelu s Olivou a vyrovnal na 2:2. Předposlední za Hlubinu nastoupil Pavel Krompolc, který bohužel neměl den. Už po plných ztrácel na Martina Korabu sedmnáct kuželek. Hostující hráč vedení po úvodní padesátce na druhé dráze ještě navýšil a otočil stav na 2:3 z pohledu domácích. Hlubina stále držela náskok téměř sto padesáti kolků, pro zisk dvou bodů ale musel koncák Ruda Riezner s Vlastimilem Kotrlou minimálně zremizovat. Vše vypadalo dobře, po polovině hry Ruda vedl o osmnáct kuželek. Náskok se ale začal tenčil ve druhých plných. Rozhodnout musela dorážka. V nervy drásajícím finiši nakonec rozhodovaly poslední dva hody. Ruda k naší smůle minul exi-hod a Kotrla trestal. Posledním hodem v plných porazil osm kuželek, což mu stačilo k celkové výhře o pět kolků. Tím hosté srovnali na konečných 4:4.

V dalším kole se béčko znovu představí doma. V pátek 2. února bude od 15:30 hostit Bohumín "C".


- mm -