V Brně padaly rekordy a Hlubina z Moravské Slavie veze výhru 5:3.

08.04.2024

Předposlední ligové kolo poslalo zeleno-černé hlubinské kuželkáře do jihomoravské metropole, kde změřili síly s Moravskou Slávií Brno.

Úvodní slovo si vzalo rodinné duo Marků Pavel (575) a Martin (619). Oba hlubinští do toho vletěli plnou parou a oba vyhrávají úvodní šedesátku s nádhernými čísly 322 a 325. Pavel prohrává až poslední dráhu, Martin tu předposlední. Martin se s číslem 619 stává hráčem dne. Skóre po prvních hráčích 2:0 pro hosty +72 kuželek.

Druzí šli na místní padavé dráhy Michalové Zatyko (554) a Bezruč (618). První jmenovaný vyhrává obě úvodní dráhy. Na třetí dráze s pěti chybami polevuje a nevychází mu ani poslední dráha. V konečném součtu prohrává o patnáct kuželek. Michal Bezruč začíná vyrovnanými dráhami 157 + 157. Tu první ovšem prohrává. S jeho soupeřem svedl vyrovnaný zápas, ve kterém si oba vylepšili své osobní rekordy! Michal poprvé v kariéře hraje šestistovku, jemu i domácímu Hanušovi se na displeji zastavilo číslo na 618 kuželkách. O půlbodík byl ovšem lepší domácí Jiří Hanuš a získává druhý bod pro domácí. Skóre po čtyřech hráčích 2:2 a 57 kuželek k dobru pro Hlubinu.

Finišmeni tentokrát klasičtí Michal Laga (575) a Přemek Žáček (568). Michalův soupeř nekladl odpor a prohrává všechny čtyři dráhy. K tomu Lagis připisuje padesát kuželků pro Hlubinu. Přemek se úvodní šedesátkou dostává přes hranici tří set kuželek, vyhrává však bohužel pouze druhou dráhu. U dalších dvou drah mu nevyšly plné a na soupeře to dnes nestačilo. Přemek prohrává o jednadvacet kuželek. Konečný výsledek je tedy 5:3 o 86 kuželek pro Hlubinu.

Přerov opět vítězí a i ta poslední, teoretická šance na postup je minulostí. Na třetí Zlín mají hlubinští čtrnáctibodový náskok. Poslední zápas sezony Hlubina odehraje na olomoucké osmidráze příští sobotu v deset hodin dopoledne. 


- jž -