Víkend bez bodového zisku. Áčko neuhájilo první příčku, béčko doma padlo s Novým Jičínem.

15.03.2022

Utkání jara, souboj prvního s druhým, zápas o čtyři body. Zápas v Opavě s Chvalíkovicemi měl napovědět, kdo bude tři kola před koncem blíže postupu do druhé ligy.

Do utkání nemohl zasáhnout Tomáš Rechtoris, domácím zase pro zranění scházel Aleš Staněk. Hosté vstoupili do zápasu s dvojicí Martin Marek (566) a Jan Žídek (552) a vstup to byl úspěšný, oba ostravští hráči se hned ujali vedení. Navýšit se ho podařilo Honzovi, který tak po šedesátce vedl nad Jonasem Mücksteinem 2:0 o jednatřicet kolků. Radek Hendrych s Martinem ve druhé třicítce srovnal krok. Kuželkář Hlubiny si ale své vedení vzal rychle zpět díky zlepšené hře na třetí dráze. Honza po změně stran upravil už na 3:0 ze svého pohledu a s předstihem zajistil bod svým barvám. Rozhodnuto však nebylo na opačných drahách. Na nich se odehrávalo velké drama. Předposledním hodem musel Martin dorazit pravého sedláka, aby šel do plných a tím získal jistotu zisku dráhy. K radosti všech, kdo drželi palce bílo-černým se to Martinovi podařilo a Hlubina se v důležitém souboji o první místo ujala vedení 2:0! Ještě doplníme, že Honza dnes byl v zisku bodů 100%, neztratil ani jednu dráhu.

Kromě vedení měli ostravští k dobru také čtyřiačtyřicet kuželek. Dalšími hráči, kteří se představili na drahách opavské čtyřdráhy byli Petr Basta (512) a Pavel Marek (531). Lepší vstup do utkání z hlediska zisku setových bodů měl z našich Pavel. Chybou v předposledním hodu sice nejprve svým spoluhráčům zabrnkal na nervy, posledním hodem ale trefil dvojičku a vyhrál dráhu o jeden kolek. Petr začal slušnou drahou (142), na domácího Ottu Mücksteina to ale bylo málo. Hráč Chvalíkovic fantastickou dorážkou (71) nedal Petrovi šanci. Kdo by čekal, že se Mückstein zalekne čísla a půjde s výkonem dolů, nepochodil. Domácí borec zahrál velmi slušně i druhou třicítku a po šedesáti hodech měl na kontě 305 kolků. Petr druhou dráhu prohrál o dvacet kuželek, celkově ztrácel kolků osmatřicet. Zabral i Pavlův soupeř, od kterého se to však čekalo. Jiří Staněk drahou 144 srovnal na 1:1 a do druhého "poločasu" už vstupovali domácí s náskokem šesti kuželek. Druhá šedesátka bohužel nepřinesla nic, co by vedlo k zisku poztrácených kuželek zpět na konto Hlubiny. Naopak chvalíkovičtí tímto okamžikem definitivně převzali kontrolu nad zápasem. Pavel ani Petr ve druhé šedesátce nezískali ani jeden setový bod a oba se svými soupeři celkem jasně prohráli.

Za vyrovnaného stavu 2:2, avšak už se ztrátou třiačtyřiceti dřev, za hosty do závěrečné třetiny zápasu nastupovala dvojice Michal Zatyko (535) a Přemysl Žáček (556). Žádnou stíhací jízdu hráči ostravského celku ale nezahájili, přestože do hry vstoupili povedenými drahami. Bodovat se podařilo pouze Přemkovi (145:135). Domácí Chvalíkovice zásluhou Josefa Hendrycha (163) přidaly na své konto dalších devět kuželek. Druhá třicítka vyzněla lépe pro naše barvy, zásadní vliv na průběh mače to však nemělo. Michalovi se podařilo vyrovnat na 1:1 a k tomu stáhnout pět kolků. Přemek v duelu s Davidem Hendrychem dva ztratil, a i on střídal strany za stavu 1:1 na dráhy. Poslední šance na zvrat rázně utnul na třetí dráze skvěle hrající Josef Hendrych, který dnes podruhé předvedl fantastickou dráhu (169). Michala na ni porazil o rovných padesát kuželek. Předposlední dráhu navíc smolně prohrál o jediný kolek i Přemek (149:148). Toto dodalo potřebný klid domácím hráčům, kteří skvěle zvládli a užili si i svou poslední dráhu. Oba hráči Chvalíkovic ve druhé šedesátce překonali hranici tří set kuželek a na to byli naši koncáci zkrátka krátcí.

Chvalíkovice v tomto utkání potvrdily, že patří ve třetí lize k naprosté špičce a přímý souboj o první místo na domácí kuželně zkušeně zvládly. My však neskládáme zbraně, postup je stále ve hře! Další zápas čeká naše kluky v sobotu 19. března od 15:30 v Porubě proti TJ Opava.Béčko ve stejný den ráno doma hostilo kuželkáře Nového Jičína, kteří okupovali osmou příčku tabulky krajského přeboru.

Vedoucí týmu Petr Chodura do úvodu utkání nasadil Jaroslava Kecskése (405), který k zápasu nastoupil přesně po měsíční pauze a na jeho výkonu to bylo znát. První dráhu zahrál obstojně (214), druhou padesátkou už ale dvoustovku nepřekonal a prohrál s Nicolasem Chovancem o dvaačtyřicet kuželek. Druhým v pořadí byl Roman Grüner (425), který předvedl dvě vyrovnané dráhy (210+215). To mu proti Petru Hrňovi stačilo k zisku bodu a vyrovnání na 1:1. Třetím mužem v bílém, který se postavil na desku byl František Oliva (401). Tomu se dnes ale vůbec nevedlo a od začátku se pouze díval na záda Jiřího Petra. Ten první dráhu vyhrál o pětačtyřicet dřev. Ve druhé padesátce sice domácí hráč část náskoku stáhnul, obrat se mu ale završit nepovedlo - 1:2.

V polovině zápasu měli navrch novojičínští, vedli dva jedna o třiadvacet kuželek. Jako čtvrtý se dnes na hlubinské dvoudráze představil Rudolf Riezner (422). Proti němu stál Radek Škarka, který v tomto utkání exceloval. Už v první padesátce našemu hráči pláchl o čtyřiapadesát kuželek. Po změně drah svůj náskok ještě mírně navýšil a upravil už na 3:1 pro Nový Jičín. Předposledním kamínkem v ostravské skládačce byl Pavel Krompolc (411), kterému se letos daří spíše na venkovních drahách. V dnešním utkání sice díky zlepšené hře na druhé dráze dokázal bodovat, kolků ale příliš nestáhnul, konkrétně sedmnáct. Poslední nadějí na obrat tak byl jen nadprůměrný výkon Michala Babince (437). V úvodní padesátce stáhl hráč Unie dvanáct dřev a makal dál. Druhá dráha mu vyšla ještě o něco lépe, než ta první, ani bezchybnou dorážkou ale nakonec nezvládl umazat manko svého týmu.

Béčko tak potřetí v sezóně prohrává domácí zápas, tentokrát s Novým Jičínem v poměru 3:5. Reparát mohou hráči "B" týmu složit následující sobotu v Opavě.