Vítězná domácí premiéra. Hlubina Prostějov 6:2

20.09.2021

Hlubina na "domácí" kuželně s Prostějovem neprohrává. Soupeře z olomouckého kraje na SAREZE už dvakrát porazila. Tedy třikrát, budeme-li počítat výsledek vzájemného střetnutí, které bylo k vidění předposlední zářijovou sobotu. Stejně jako před týdnem ani tentokrát jsme nemohli počítat s Tomášem Rechtorisem, scházel navíc i Přemek Žáček. Vedoucí tak musel sáhnout do béčka a vytáhnout si z něj na výpomoc Petra Choduru.

Zápas zahájila osvědčená dvojice Marek M. (520) - Basta (518). Úvod zápasu Martinovi hrubě nevyšel, třemi chybami v dorážce soupeři první dráhu v podstatě daroval. Druhá třicítka už byla v podání domácího hráče o poznání lepší, drahou 150 dokázal srovnat na 1:1. Petr na tom v tu chvíli byl ještě o něco lépe, proti Janu Pernicovi po šedesátce vedl 2:0. Zejména souboj na druhé dráze musel diváky bavit, Basten na ní hostujícího borce udolal poměrem 149:141. Změna stran přinesla oběma družstvům po jednom setovém bodu. Martin otočil průběžný stav duelu s Karlem Zubalíkem na 2:1, Petr třetí dráhu vinou pěti prázdných hodů prohrál těsně o tři kuželky. A chyby jako by se podepsaly na Petrově herní pohodě. Poslední třicítka se mu totiž vůbec nevyvedla. Nezářil však ani Pernica, a přestože se mu podařilo srovnat na 2:2, díky lepšímu číslu nakonec bod pro tým vybojoval hráč Unie. Do dvoubodového náskoku mohl Hlubinu dostat Martin. Ten ale prohospodařil velice slibný náskok čtyřiadvaceti kuželek a musel pogratulovat soupeři k senzačnímu obratu. Hořkou porážku rozdýchával ještě dlouho potom, co slezl z desky. Hra holt končí stodvacátým hodem, nikoli devadesátým...

Za vyrovnaného stavu se ke hře chystal Petr Chodura (522), proti kterému stál bývalý reprezentant Bronislav Diviš a Jan Žídek (541), který čelil pro změnu současnému členovi dorostenecké repre Maxi Trunečkovi. Petr s Broňkem začali slušně, oba v plných přelezli hranici devadesáti kuželek, dorážka s sebou ale v podání obou přinesla moře chyb. Více štěstí v koncovce měl nakonec náhradník v dresu domácích a ujal se vedení. Druhou dráhu začal Petr ještě lépe než tu úvodní, do plných si vytvořil náskok třinácti kolků. To se ukázalo jako rozhodující, protože v dorážce se opět natrápil. Přesto to stačilo, byť těsně, na druhý pomocný bod. Výborně svůj duel začal Honza, který první třicítku končil na slušných 147 kuželkách a vedl. Druhá dráha ale vyšla lépe jeho soupeři a bylo srovnáno na 1:1. Skvělý vstup do druhé šedesátky přítomným divákům předvedla dvojice Chodura - Diviš (99:98). K výborným plným Petr tentokrát dokázal přidat i dorážku a třetí vyhranou drahou v řadě rozhodl o svém triumfu. Závěrečnou drahou Diviš už pouze korigoval na 1:3. Na vedlejších drahách se mezitím rozjel hostující Trunečka. Na těžké porubské kuželně předvedl vynikající třetí i čtvrté plné (103 a 108) a Honzovi Žídkovi tak nedal příliš možností, jak duel zdramatizovat, přestože domácí hráč nehrál vůbec špatný zápas. Bohužel pro naše barvy náskok, který si hostující mladík v plných vypracoval, byl nad Honzovy síly. Ostravský kuželkář Trunečkovi podlehl 1:3.

Stav utkání byl v tu chvíli 2:2 a s pouhými dvěma kuželkami náskoku šli do hry finišmani Pavel Marek (544) a Michal Zatyko (516). Všechny přítomné příznivce Hlubiny uklidnily hned úvodní dráhy, které oběma našim borcům vyšly na výbornou. Michal dohnal ztrátu šesti kolků z plných a skvělou dorážkou vývoj první třicítky otočil ve svůj prospěch. Bodoval i Pavel, který navýšil náskok svého týmu o dalších dvacet dřev. Druhou dráhu vyhrál Michal se štěstím a vedl 2:0, Pavlův soupeř však srovnal na průběžných 1:1. Ještě složitější pozici měl Pavel po změně stran. Třetí drahou se hostující Čapka totiž dostal do vedení, to když se hráč hájící bílo-černé barvy protrápil dorážkou a díky chybám už v závěru nešel do plných, což ho stálo důležitý bod. Jestli je ale na něco spolehnutí, je to Pavlova "jednička", na které pravidelně mívá skvělé závěry a nejinak tomu bylo i v tomto mači. Plné přes sto kolků a k tomu skvělá dorážka přinesly kuželkáři Hlubiny druhý pomocný bod a díky vyššímu náhozu se tak nakonec mohl radovat ze zisku cenného bodu pro družstvo. Z něj se mohl radovat i jeho spoluhráč Michal, který o svém vítězství rozhodl již na třetí dráze, kterou získal poměrem 134:121. Ve výborné kulise Michal nakonec dovedl svůj duel s Miroslavem Znojilem do stavu 4:0 na dráhy a mohlo se jít slavit.

Po druhém odehraném kole patří Hlubině v tabulce druhé místo za vedoucí Opavou, která doma smetla béčko Přerova 7:1. V dalším kole se hlubinští představí v sobotu 25. 9. ve Valašském Meziříčí proti Odrám. Zápas startuje v 9:30.