Vítězná podzimní domácí derniéra. Hlubina - Přerov "B" 6:2. Béčko se s rokem rozloučilo porážkou v Bruntále.

07.12.2021

Áčko v sobotu čekal poslední domácí ligový zápas roku 2021 se soupeřem, se kterým se však letos ještě jednou utká v rámci Poháru ČKA, s Přerovem.

Do základní sestavy nepustily zdravotní problémy Michala Zatyka, do první dvojice tak vedoucí družstva nasadil stejnou dvojici jako posledně, Tomáše Rechtorise (496) a Martina Marka (555). Dobře vstoupil do utkání Martin, který si na první dráze vybojoval náskok, který každou další drahou navyšoval. Tomáš musel naopak dotahovat, v první třicítce mu hostující Loučka utekl o sedmadvacet kuželek. Domácí kuželkář však srovnal hned následující drahou. Otočit vývoj se mu už ale nepodařilo, ani třetí třicítka mu nevyšla dle jeho představ a Loučka se znovu ujal vedení. Martin v tu chvíli vedl už 3:0 na dráhy a měl jistý bod. Soupeři nakonec nepovolil ani jednu dráhu a kromě již zmíněného bodu připsal na konto Hlubiny i jednašedesát kuželek. Náskok po první dvojici ale nakonec nebyl tak výrazný, Tomášovi se dnešní střetnutí příliš nevydařilo, svému soupeři podlehl o jednapadesát kolků.

Při rovnosti skóre a s deseti kuželkami k dobru nastupovala na dráhy porubské kuželny dvojice Petr Basta (541) a Jan Žídek (548). Ostravští měli pomalejší rozjezd, oba hostující hráči po prvních plných vedli. Úvodní setový bod ale nakonec vybojoval pouze Martin Holas proti Petrovi. Honzovi se podařilo v dorážce zvrátit nepříznivý vývoj a získal bod pro sebe. V následující třicítce vyšli Hlubinští naprázdno, přerovský Macháček Honzovi oplatil stejnou mincí a vyrovnal. Vykřesat naději na obrat se podařilo Petrovi, který výbornou drahou (149) snížil na 1:2. Jan zahrál třetí třicítku navlas stejně. Pohledný a vyrovnaný souboj (149:147) nakonec zvládl vyhrát právě on. Na závěrečných drahách se opět body dělily. Petr předvedl další slušnou dráhu, ale na hostujícího Holase dnes zkrátka nestačil. Petr přesto zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Holasových 558 kuželek bylo nejlepší číslo dne. Honzovi k rozhodujícímu setovému bodu výrazně pomohl Zdeněk Macháček, který na poslední dráze nasázel hned jedenáct (!) chyb.

Stav před poslední dvojicí byl stále vyrovnaný, náskok domácích se mírně zvýšil na 27 kuželek. Závěr zápasu patřil Přemku Žáčkovi (531) a Pavlu Markovi (516). Zahajovací dráhy této dvojice byly vyrovnané od prvních do posledních hodů, v obou případech z nich nakonec vyšli šťastnější hráči béčka Přerova. Výbornou reakci na nepříznivý vývoj měli k radosti příznivců domácích barev jak Přemek tak Pavel. Oba atakovali hranici sta padesáti kolků a srovnali se svými soupeři krok. Změna stran přinesla po bodu na každé straně. Pro Hlubinu jej získal Přemek, který se ujal vedení. Dotahovat ztrátu na poslední dráze musel Pavel, jenž ve třetí třicítce na Milana Kandu nestačil. Přemek se výbornými závěrečnými plnými přiblížil výhře, na půl plynu odehraná dorážka ho ale nakonec o bod málem připravila. Děkovat může hlavně svému soupeři, který jeho výpadku nedokázal využít. Přemek nakonec vítězí o tři kuželky. Pavel do poslední třicítky nastupoval s těsným náskokem. Výrazně navýšit se ho podařilo hned v plných, které Kandovi hrubě nevyšly a Pavel tak nakonec vcelku pohodlně dokráčel k vítězství.

Hlubina v posledním domácím utkání roku 2021 vítězí 6:2 a v tabulce se posouvá na čtvrtou příčku. S podzimem se áčko rozloučí v sobotu 11. prosince od 11:30 na půdě kuželkářů Zábřeha.Závěrečný zápas podzimní části krajského přeboru odehrálo hlubinské béčko na těžké kuželně v Bruntále. Pro většinu hráčů to byla na drahách "Pepina" premiéra. Jako první se na desku postavil Jaroslav Kecskés (392), který si už na první dráze vypracoval slibný náskok sedmatřiceti dřev. Na druhé dráze sice něco málo poztrácel, vedení ale udržel a vybojoval pro Hlubinu první bod. Dalším hráčem v dresu Unie byl Rudolf Riezner (324). Na svou úvodní padesátku a asi i na celé své vystoupení na této kuželně ale jistě bude chtít co nejrychleji zapomenout... Slaboučký výkon znamenal srovnání na 1:1. Vedení béčku Hlubiny vrátil Michal Babinec (421), hrající poslední zápasy ve slušné formě. Jako jediný z hostí toho dne překonal čtyřstovku, svého soupeře s přehledem porazil a umazal sedmadvacet klacků z náskoku bruntálských.

Druhou polovinu utkání načal František Oliva (380), jenž sice nepředvedl nikterak oslnivý výkon, na Přemysla Janalíka to ale i tak bohatě stačilo a Hlubina se mohla těšit z vedení 3:1, přičemž i rozdíl kuželek byl v té chvíli znovu kladný. To se ale velmi rychle změnilo, Roman Grüner (329) totiž bohužel napodobil svého spoluhráče ze druhé dvojice. Zahrál sice vyrovnané, ale slabé dráhy a prohrává o více než sto kuželek. Náskok soupeře v tu chvíli narostl na 82 kolků a ve hře tak byla prakticky pouze remíza. Ani ta však nakonec nebyla hostům souzena. Petr Chodura (376) v poslední dvojici nezachytil nástup v pořadí již čtvrtého hráče s přízviskem Janalík a ztrátu do konce hry už nestáhl. Nakonec prohrává o třicet kuželek.

Béčko Hlubiny tak z utkání, které se přelévalo ze strany na stranu nakonec nevytěžilo ani bod a přezimuje na druhém místě se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Rýmařov "B".