Vítězná rozlučka s třetí ligou! Hlubina - SKK Ostrava 7:1.

19.04.2023

Je dobojováno. Dvaadvacátým kolem skončil soutěžní ročník 2022/2023, který se nesmazatelně zapíše do historie oddílu. Poprvé se totiž áčku podařilo vyhrát třetiligovou soutěž a zajistit si tak postup do vyšší soutěže...

Pro závěrečné utkání proti SKK dostali "volno" Martin Marek s Michalem Lagou a do základní sestavy se tak dostali hráči, kteří toho během roku měli odehráno méně. Jako první se do zápasu pustil Pavel Marek (529) s Petrem Bastou (521*). Pavel se dostal do vedení díky náskoku z plných, Petr naopak musel dotahovat manko více než třiceti kuželek po skvělé Holasově dráze (156). Druhá třicítka měla stejnou podobu jako ta úvodní, Pavel bez problémů zvýšil na 2:0. Petrovi se nedařilo, druhá prohraná dráha a spousta chyb posílají do hry Michala Lagu. Ten se po svém nástupu rozjížděl sice pomaleji, na snížení to ale stačilo - 1:2. Pavel mezitím třetí vyhranou třicítkou v řadě předčasně rozhodl o své výhře. Poslední drahou Pavel proti trápícímu se Pavloskovi upravil na konečných 4:0. Lagis byl díky vyhrané dráze stále ve hře o body, náskok soupeře byl ale velký. Michal v závěru vyrovnal na 2:2, bod si ale připsal Holas.

Před druhou rundou byl stav nerozhodný 1:1, čtyřicet kuželek měli hlubinští k dobru. To už se na dráhy chystala dvojice Michal Bezruč (541) - Jan Žídek (536). Vstup do utkání se nepovedl ani jednomu z našich mladíků. Michal pěti chybami daroval dráhu soupeři, Jan se o setový bod připravil slabými plnými. Honza se však rychle oklepal a po vydařené druhé třicítce srovnal na 1:1. Michal na druhé dráze zpřesnil hru, zahrál bez chyby, na bod to ale ani tentokrát nestačilo - 0:2. První setový bod si Michal připsal až na třetí dráze, kterou vyhrál díky náskoku z plných. Honzu se ve třetí třicítce opět protrápil hrou do všech kuželek, podruhé z toho bylo slabých sedmasedmdesát dřev. Dorážka ale naštěstí Janovi vyšla náramně. Díky zlepšení v této herní činnosti dotáhl náskok Jiřího Trnky a uzmul půl bodu. Stav byl vyrovnaný 1,5:1,5. Rozhodnutí přinesla až poslední dorážka, ve které byl opět lepší náš hráč, který tak nakonec vítězí poměrem 2,5:1,5. Michal po slabší úvodní šedesátce zabral a předvedl výborný závěr. Skvělou poslední drahou (153) srovnal duel s Blinkou na 2:2 a porazil ho v součtu o jedenáct kuželek.

Hlubina šla do vedení 3:1 o dvaašedesát kolků. Do závěrečné dvojice nastoupil Přemek Žáček (518) s Michalem Zatykem (547*). Oba hlubinští kuželkáři si na zahajovací dráze připsali první bod, nejlépe vyšla dráha Přemkovi (148). Druhá třicítka dopadla navlas stejně, tedy bodovým ziskem Přemka s Michalem, kteří využili slabých drah soupeřů a zvýšili na 2:0. S rozhodnutým stavem zápasu pomalu klesala kvalita předváděné hry. Přemek se na třetí dráze trápil a nechal Složila snížit na 1:2. Michal v tomto zápase těžil z plných, v dorážce to nebylo ono, před třetí dorážkou proto přenechal své místo na dráze Martinu Markovi. Do hry se tak dostala kompletní osmička hráčů hlubinského áčka. Martin se vcelku rychle dostal do tempa a dovedl dráhu do vítězného konce. Závěrečná třicítka zápasu a také celé sezóny se mu také vydařila. Drahou přes sto padesát upravil proti Vladimíru Kortovi na konečných 4:0. Na drahách 1-2 ještě v závěru došlo na drama, Miroslav Složil dotahoval trápícího se Přemka. Obrátit nepříznivý stav se mu ale nakonec nepodařilo. Přemek se štěstím udržel náskok tří kuželek a připsal svému týmu pátý bod.

Zápas ve kterém se áčko loučilo s třetí ligou tak dopadl podle papírových předpokladů, v uvolněné atmosféře dovedli hráči Hlubiny k vítězství 7:1 a mohli si jít užívat postupových oslav!