Vítěznou šňůru uťal favorit z Přerova, áčko poprvé ztratilo. Béčko se rozjíždí, podruhé v řadě bodovalo naplno.

31.10.2023

Měl to být vrchol dosavadního průběhu podzimní části druhé ligy. V šestém kole na sebe totiž narazili dva doposud neporažené týmy Hlubiny a ještě loni prvoligového Přerova s reprezentantem Michalem Pytlíkem v sestavě...

Do utkání áčko vstoupilo s trochu pozměněnou taktickou variantou oproti předešlým zápasům, do úvodu však šla klasická dvojice Martin Marek (575) a Michal Bezruč (527). Zápas měl pro domácí smolný úvod, Martin prohrál zahajovací dráhu o kolek, Michal nezachytil nástup Jiřího Divily a prohrával o třicet dřev. Co víc, dalších třiatřicet kolků hostující hráč přidal na další dráze a zvýšil na 2:0. Martinovi se druhou třicítkou podařilo vyrovnat na 1:1 a vypracovat si slušný náskok. Michal po nevydařeném začátku dostal důvěru i pro druhou šedesátku, což se ukázalo jako dobrý tah. Obě zbývající dráhy totiž díky výborné dorážce vyhrál, a i přesto, že se mu nepodařilo Divilův náskok stáhnout, alespoň nějaké kuželky umazal. Ve druhé šedesátce nezaváhal ani Martin, který dovedl duel s Petrem Pavelkou do konečného stavu 3:1 a pošesté v sezóně získal bod pro tým.

Po první dvojici byl stav nerozhodný 1:1, sedm kolků měla k dobru domácí skvadra. Druhá dvojice ve složení Přemysl Žáček (540) - Michal Laga (529) nastupovala na dráhy s jasným záměrem získat oba body a nahrát co nejvíce kuželek do závěrečné části střetnutí. Plán vycházel přesně jednu třicítku, Přemek s Michalem zvládli dramatickou koncovku úvodních drah a oba vedli. Druhou dráhu ale byli lepší přerovští. Naši hráči sice ještě po plných vedli, dorážka ale vyšla lépe hostům. Přemek prohrál druhou třicítku smolně o dva kolky, Michal pohrdl nabídnutou šancí zvýšit na 2:0 a daroval dráhu soupeři. Po změně stran se oba naši herně zvedli, tedy v plných, které zahráli fantasticky. Díky nim si Přemek vzal zpět své vedení. Michal se bohužel znovu nesetkal s přesností v dorážce a i přes pěknou dráhu (146) nebodoval, Václav Mazur tak otočil na 2:1. Závěrečná dráha očekávaný tlak ze strany našich nepřinesla, naopak. Přerovští Pleban s Mazurem si na naše kluky v plných vypracovali rozhodující náskok, který do konce hry nepustili. Přemek při rovnosti drah prohrává o sedm klacků, Michal svému soupeři podlehl 1:3 o sedmadvacet kuželek.

Taktický záměr se tedy nevydařil, namísto vysněných tří bodů po dvou rundách měla Hlubina pouze jeden. Přerov navíc v závěru disponoval obávanou dvojicí Pytlík - Kejík. Proti té vedoucí áčka nasadil Petra Bastu s Michalem Zatykem. Od samotného začátku to však byla hostující dvojice, který ukazovala, na čí straně je větší zkušenost a kvalita. Po úvodních drahách poslední rundy oba hostující hráči vedli a k náskoku svého týmu navíc přidali dalších jednapadesát kuželek. Domácí borci zápas nezabalili a oba se na druhé dráze zlepšili. Proti Petrovi však stála opravdová extratřída, reprezentant Pytlík zvládl, byť jen o devítku, vyhrát i druhou dráhu. Michal urval půlbod za remízu (135:135). V tu chvíli bylo utkání prakticky rozhodnuto a šanci ve druhé šedesátce dostali hráči, kteří byli připraveni na střídačce. Nastoupit do rozjetého zápasu, navíc proti nejsilnějšímu možnému soupeři, před plným hledištěm není jednoduché. Přesvědčil se o tom zejména Lukáš Trojek, pro kterého bylo střídání zlým snem. Proti Michalu Pytlíkovi neměl nárok, vlastně to byla spíše bitva sama se sebou. Lukášovi nervozita viditelně svazovala ruce, což se na dráze okamžitě projevilo a vyústilo v děsivý výsledek... Zlý vstup do utkání ale potkal i Pavla. Předposlední dráha byla v podání střídajících hráčů ostudná a nálada na kuželně byla v tu chvíli na bodu mrazu. Alespoň slaboulinkou náplast na pošramocenou důstojnost v závěru nalepil Pavel hezkou drahou 145, kterou upravil stav duelu s Tomášem Kejíkem na konečných 1,5:2,5. Hostující Michal Pytlík v kariéře asi více jednodušších duelů neodehrál, vyhrál jednoznačně 4:0 o 162 dřev... Zaplněné hlediště mu přálo šestistovku a tím i překonání rekordu kuželny. Za touto hranicí nakonec zaostal o šest kuželek, k rekordu mu chyběly dva kolky. I tak to ale pro všechny přítomné byla parádní podívaná, hráči jeho kvalit v Ostravě opravdu nehrají každý den. 

Pro celý domácí tým byl výsledek a především závěr dnešního utkání tvrdým KO. Přerov zkrátka dokázal, že nehrál první ligu náhodou, zvítězil naprosto po zásluze 7:1, přičemž za rekordem kuželny zaostal o pouhých jedenáct kuželek. Napravit nevydařené vystoupení proti favoritovi celé soutěže může áčko už tuto sobotu 4. listopadu, kdy opět doma hostí od 15 hodin Horní Benešov.Nepodařený vstup do sezóny béčko definitivně hodilo za hlavu, na vysoké vítězství proti Opavě navázalo další jasnou výhrou nad Odrami "C"...

Do úvodu střetnutí nastoupil nováček v dresu domácích Jakub Jirčík (478), jenž dříve nastupoval za KK Svitavy, a kterého nyní Hlubina získala jako volného hráče. O tom, že bude posilou přesvědčil všechny přítomné hned svou první drahou, na které porazil fantastických 269 kolků! Na druhé dráze sice z tempa ubral, přesto jednoznačně zvítězil a získal béčku první bod. Jako druhý nastoupil František Oliva (414) proti Danovi Ševčíkovi, který ještě loni patřil do ligového kádru Oder. První dráha se Františkovi nepovedla, o dvacet kolků více z ní vytěžil hostující hráč. Následná padesátka příliš pohledné hry nepřinesla, byl to spíše festival chyb, který vyústil v remízu. Díky náskoku z první dráhy se však z bodu a vyrovnání na 1:1 radoval Ševčík. Třetím hráčem v sestavě byl Pavel Hrnčíř (445), který do toho tentokrát začal šlapat hned od úvodu a první dráhu díky tomu získává pro sebe (234:209). Po změně stran už se Pavlovi tolik nedařilo, svůj duel proti Veronice Ovšákové k vítězství o pět kuželek přesto dovedl - 2:1.

Druhou polovinu utkání načal Pavel Krompolc (404), jenž minulé kolo atakoval hranici pěti set kuželek. Dnes to tak slavné bohužel nebylo. První padesátka ještě snesla nějaké měřítko (219), druhá už ale byla spíše trápením a proti Rudolfu Chudějovi z toho nakonec bylo šťastné vítězství o pět klacků - 3:1. Dalším na řadě byl Rudolf Riezner (467). Ten letos prožívá vydařenou sezónu, podruhé nastoupil doma v základu, podruhé z toho byl výborný výkon! Proti Radkovi Kucharzovi Ruda předvedl dvě vyrovnané dráhy (233 a 234) a s přehledem získává nejenom čtvrtý bod na konto svého družstva, ale také dalších devětatřicet kuželek k dobru. Závěr patřil Michalu Babincovi (439), který se svým soupeřem na úvodní dráze svedl vyrovnaný souboj a ujal se těsného vedení. I ve druhé polovině hry to byla velmi dramatická podívaná, ze které nakonec znovu vyšel lépe domácí hráč a upravil tak na konečných 7:1!

Druhá vysoká domácí výhra v řadě posunula béčko na průběžně čtvrtou příčku tabulky. O další výhru a posun směrem vzhůru se béčko pokusí už tento pátek na půdě Bohumína "C".