Vydařený závěr podzimu. Áčko porazilo Šumperk i SKK a přezimuje na prvním místě! Béčko po zimní pauze čeká návrat na domácí kuželnu.

15.12.2022

Unie Hlubina - Šumperk

Předposlední kolo ligového podzimu čekal áčko domácí zápas se Šumperkem. Do základu se po třech kolech dostal Petr Basta (545), se kterým do první dvojice nastoupil Michal Laga (526). Petr vstoupil do utkání skvěle a ujal se vedení o osmatřicet kuželek. Michal naopak po první dráze stejný počet kuželek ztrácel. Další vývoj úvodních dvojic připomínal zápas v Opavě. Petr po úvodním úspěchu už žádný bod nepřidal, a přestože na kolky vyhrál, setových bodů získal více jeho soupeř a zvítězil. Naštěstí pro nás Michal napravil zaváhání z první třicítky, vyhrál zbývající tři dráhy a oplatil tak soupeři stejnou mincí.

Za stavu 1:1 nastoupil na dráhy Michal Bezruč (523) s Honzou Žídkem (555). Lépe do druhé třetiny utkání vstoupili domácí kuželkáři. Honza se po šedesátce dostal do vedení 2:0, Michal pěknou vyrovnanou hrou držel proti Martinu Macasovi nerozhodný stav 1:1. Vstup do druhé šedesátky ale Michalovi utekl, jeho soupeř si na třetí dráze vypracoval náskok dvaceti kuželek, které už v závěru nepustil a přidal na konto Šumperka druhý bod. Honza duel s Františkem Habrmanem také definitivně zlomil na třetí dráze, na které předvedl výborných 160. Poslední třicítkou upravil konečný stav drah na 4:0.

Před závěrečnou čtveřicí bylo stále vyrovnáno - 2:2. Hlubina však držela náskok čtyřiašedesáti kolků. Poslední dvojici toho dne tvořil Přemek Žáček (546) s Pavlem Markem (561). Oba naši hráči hned v úvodu vykročili za vítězstvím, první dráhu vyhráli o osm, resp. o patnáct kuželek. Přemek získal bez problémů i následující třicítku, když využil slabého Rabenseifnerova výkonu. Pavel druhou dráhu ztratil, hostující Biolek využil svého náskoku z plných a srovnal na 1:1. Na další dráze hráč Šumperka dokonce otočil stav drah ve svůj prospěch. Třetí dráha se nevydařila ani Přemkovi, který dovolil soupeři snížit na 1:2. Závěrečnou dráhu zápasu si ale hlubinští zkušeně pohlídali. Oba předvedli shodný výkon (144) a své soupeře porazili.

V dlouho vyrovnaném utkání nakonec áčko vítězí poměrem 6:2 o 136 kuželek.


SKK Ostrava - Unie Hlubina

Na závěr podzimní části soutěže nás čekal venkovní zápas proti SKK. Jelikož ale i druhý ostravský celek v soutěži hraje svá utkání v Porubě, jednalo se v podstatě o domácí zápas. Do tohoto utkání už opět zasáhl i Martin Marek (579), který minule stál kvůli nemoci. S ním do první dvojice nastoupil Michal Laga (569). Domácí hráči vstoupili do utkání senzačně, oba zabodovali, navíc perfektními drahami (161 a 157). Na úspěch z první dráhy navázal jen Martin, Michal druhou dráhu ztratil o pět kolků. Slabší chvilku ve hře si ale vybral i Martin, který nechal Petra Holase snížit na 1:2. Stejný stav platil z pohledu domácích i v duelu Blinka - Laga. Poslední dráhy nenabídly přítomným divákům žádné drama. Kuželkáři Hlubiny si závěr pohlídali a vyhráli shodně 3:1 na dráhy.

Po první dvojici platil stav 2:0 pro Hlubinu, která vedla o 99 kuželek. Prostřední dvojice - Petr Basta (520) a Jan Žídek (501) tak šla na dráhy s pohodlným náskokem. Petr stejně jako před týdnem začal vítěznou drahou, Honza bohužel na Jiřího Trnku po první dráze ztrácel třicet dřev. Následná třicítka se vydařila lépe hráčům SKK. Trnka tak po šedesátce vedl 2:0, Miroslav Pytel proti Petrovi srovnal na 1:1. Po změně stran zase udělali radost svým příznivcům hráči Unie. Petr se dostal opět do vedení a Honza snížil na 1:2. Trnkův náskok byl ale značný, a protože na poslední dráze uhrál Jan pouze remízu, bod bralo SKK. Plichta se narodila i na opačných drahách, v tomto případě ale celkově zvítězil náš hráč a upravil stav utkání na 3:1 pro Hlubinu.

Úplně poslední rundu celého podzimu měli na starosti Pavel Marek (549) s Přemkem Žáčkem (528). Pavel na první dráze zvládl souboj nervů a proti Vladimíru Kortovi se dostal do vedení o tři kolky. Přemek se první třicítkou protrápil a daroval Miroslavu Složilovi setový bod. Vedoucí ho přesto na drahách podržel a odměnou mu bylo vyrovnání na 1:1. Pavel mezitím upravil už na 2:0, a když zvládl i třetí dráhu v řadě, bylo jisté, že svého soupeře porazí. Přemek se po třetí třicítce opět dostal do nevýhody. Aby mohl pomýšlet na výhru, musel na závěrečné dráze stáhnout jedenáct kuželek. To se mu nakonec nepodařilo. Složil se nesložil, našeho hráče porazil 3:1 na dráhy. Pavel měl před závěrečnou drahou výhru v kapse, čímž se možná nechal trochu uspokojit a zbytečně se tak připravil o lepší výkon. To nejdůležitější ale získal, a to bod pro svůj tým.

Áčko i v tomto duelu vítězí oblíbeným výsledkem 6:2 a přezimuje díky tomu na prvním místě s náskokem tří bodů na Luhačovice.Opava "B" - Unie Hlubina "B"

V předposledním utkání podzimu zaznamenalo družstvo "B" doposud nejlepší výkon sezóny (2661). Výborných výkonů dosáhli Tomáš Rechtoris (466) a František Oliva (470). Kromě nich zabodovali ještě Pavel Hrnčíř, Michal Babinec a půl bodu připsal na konto hlubinských i koncák Pavel Krompolc. Béčko v Opavě zvítězilo 6,5:1,5 a odčinilo tak porážku s opavským družstvem "C".


Dobroslavice - Unie Hlubina "B"

Poslední z jedenácti zápasové šňůry venkovních utkání odehrálo béčko v Dobroslavicích. Do předehrávaného duelu vstoupili hráči našeho "B" výborně. Zásluhou Michala Babince (447) se dostali do vedení 1:0 o 71 kuželek. To byl první a bohužel také jediný úspěch hostí. Následovaly totiž dvě velice těsné prohry o dva, resp. o šest kuželek. Ani ve druhé polovině střetnutí už hosté nebodovali, nejblíže zisku druhého bodu byl Pavel Hrnčíř, i ten však prohrál jen velmi těsně o tři kuželky. Velká škoda, výhra, nebo alespoň remíza nebyly daleko. Takhle ale béčko musí kousat krutou porážku 1:7. 


Zimní přestávku béčko přečká na páté příčce tabulky krajského přeboru. Už teď se však můžou jeho hráči těšit na začátek jara, které odehrají kompletně na domácí kuželně, která v současné chvíli prochází modernizací. Realizaci provádí renomovaná firma ZAKO Slovakia a dá se tedy očekávat, že výkony na nových drahách budou stát za to! Více o samotné rekonstrukci vč. fotografií najdete na Facebooku našeho klubu a také ve fotogalerii, která je průběžně doplňována.