Výhru v Horním Benešově ozdobil Michal Zatyko rekordem.

20.03.2024

Po výhře nad Blanskem se ostravští kuželkáři chystají na padavou kuželnu v nedalekém, zachraňujícím se Horním Benešově.

První jdou na místní desky Michal Zatyko (609) a Petr Basta (559). Michal začíná povedenou šedesátkou, kdy s číslem 319 vyhrává obě dráhy. Jenže výborně hrající Miroslav Petřek si druhou šedesátku (322) bere zpět, poráží Michala v součtu o dvě kuželky a stává se hráčem utkání s číslem 611. Výborný duel, ze kterého si Michal odnáší osobní rekord! Péťa si pohlídal všechny dráhy a připisuje na hlubinskou stranu čtyřiapadesát kuželek. Po úvodní čtyřce je stav 1:1 (+52) pro hlubinské hráče.

Jako druzí nastupují Pavel Marek (571) a Honza Žídek (579). Pavel vyhrává úvodní dvě dráhy, kterými si navíc vytváří rozhodující náskok. Další dvě dráhy ovšem prohrává se stejným číslem 140, ale jen o dvě a tři kuželky, takže soupeře poráží. To Honza vedle první dráhu prohrává o tři kuželky, na druhé dráze mu hrubě nevyšla dorážka a po šedesátce prohrává 0:2. Honza ale druhou šedesátkou (312) bere soupeři vítězství. Po druhé čtyřce je stav utkání 1:3 (+100) Jak by řekl Michal Z.: "Vagón přistaven!"

Finishmani pro dnešní den byli napsáni Michal Laga (557*) a Martin Marek (596). Lagis první dráhu vyhrává, druhá jde bohužel na stranu benešováků. Třetí dráha opět na pro zelenočerné (169). Kvůli menší zdravotní indispozici Michal stým hodem střídá a nahrazuje ho Karel Lomozník, pro kterého je to vůbec první ligový start. A že to byl dobrý úvod! 9, 9, 7, v dorážce ale bohužel na soupeře nestačí a celkově prohrává o 7 kuželek. Martin druhou třicítku remizuje zbytek drah ovšem vyhrává, druhou šedesátkou shazuje 310 kolků a celkově vyhrává o sedmačtyřicet kuželek. Konečný výsledek je tedy 6:2 (+140) pro hlubinské.

V tabulce žádná změna. Čtyřbodová ztráta na vedoucí Přerov a dvanáctibodová propast před třetí Moravskou Slávii Brno, Zlínem a Blanskem. Další zápas nás čeká v azylu kuželny SAREZA proti týmu KC Zlín. Poslední "domácí zápas se bude hrát v sobotu 23. 3. v 15:00.

- jž -