Vyrovnaný rekord kuželny a dva body k tomu! Hlubina - Prostějov 6:2. Béčko v předehrávce porazilo Bohumín.

14.03.2023

Sezóna se kvapem blíží ke svému konci a áčko stále drží velmi nadějný náskok na první příčce. Další krok k vytouženému postupu udělali naši kluci proti Prostějovu...

Úvod zápasu obstarala dvojice Petr Basta (519*) a Martin Marek (586). Petrovo účinkování v dnešním zápase mělo krátkého trvání. Po zpackané první dráze přenechal své místo Michalu Bezručovi. Martin do utkání vstoupil vítěznou drahou. Druhá třicítka se oběma hlubinským vydařila velmi dobře, Michal s Martinem atakovali hranici sta padesáti kuželek a připsali si po bodu. Druhou šedesátku načal nejlépe Martin, který třetí vyhranou drahou v řadě rozhodl o výhře nad Miroslavem Plachým. Michal na třetí dráze nestačil na Karla Zubalíka a před poslední třicítkou ztrácel. Náskok zkušeného prostějovského kuželkáře náš hráč stáhnout nezvládl a prohrál s ním 1:3 na dráhy. Poslední dráhu prohrál i Martin, který tak dovolil Plachému snížit konečný stav na 1:3. 

Po první třetině utkání byl stav vyrovnaný 1:1, Hlubina však měla k dobru jednapadesát kolků. To už se drahách kuželny SAREZA objevili další dva nositelé jména Michal - Laga (561) a Zatyko (538). Lagis začal vítězně, jeho spoluhráč, který soupeřil s Janem Pernicou prohrával. Stejný scénář přinesla i druhá třicítka a stav obou duelů tak byl 2:0, v jednom případě pro nás, ve druhém pro soupeře. Změna nenastala ani po změně stran, Lagis vyhrál třetí dráhu v řadě a připsal bod na konto svého týmu. Michal Zatyko bojoval, ale na dobře hrajícího Pernicu dnes neměl. Čestný bod si Michal připsal až na závěrečné dráze, kterýmžto upravil na 1:3. Lagis předvedl velmi povedený výkon, proti Josefu Jurdovi neztratil ani jednu dráhu.

Do závěrečné třetiny utkání šla Hlubina ještě s větším náskokem, konkrétně měla k dobru sto tři kuželky. Stav byl ale 2:2 a k celkové výhře musel alespoň jeden z dvojice Přemek Žáček (570) - Pavel Marek (558) zabodovat. Fantasticky do zápasu vkročil Přemek, který se drahou 166 dostal do vedení o čtyřicet kuželek! Pavel počínání svého spoluhráče napodobil, taktéž vyhrál první dráhu. Ve druhé třicítce si Přemek vybral trochu smůly, Roman Rolenc vyhrál dráhu o dvě kuželky a vyrovnal. Pavel si mezitím bez větších problémů připsal druhý setový bod. Druhou šedesátku Přemek načínal na své ne úplně oblíbené dráze a vinou slabých plných dovolil Rolencovi otočit na 2:1. Pavel dnes předváděl velice dobrý, vyrovnaný výkon na všech drahách. Odměnou mu byla i třetí vyhraná dráha v řadě, která dala jistotu výhry i celému jeho týmu a poslední třicítka zápasu už se tak dohrávala pouze z povinnosti. Výkon domácích borců tomu ale neodpovídal, ve hře byl totiž stále Přemkův bod a také překonání týmového rekordu kuželny SAREZA. Přemek zabral, závěrečnou drahou (150) vyrovnal stav drah na 2:2, svého soupeře nakonec porazil a dal tak výsledku zápasu konečnou podobu 6:2. Pavel si s Miroslavem Znojilem na poslední dráze bod rozdělil a vyhrál 3,5:0,5. Konečný součet týmového výkonu se zastavil na čísle 3332, což znamenalo vyrovnání rekordu kuželny. Výborný výkon!

Díky naší dnešní výhře a výhře Luhačovic nad Opavou se náš náskok na čele tabulky zvýšil už na pět bodů. O další dva body pojedeme v sobotu bojovat do Zábřeha, kde nás nečeká jednoduchý zápas.


Béčko svůj zápas 18. kola krajského přeboru proti Bohumínu "C" předehrávalo už v pátek...

Do utkání vstoupilo lépe domácí družstvo, Pavel Hrnčíř (482) si už na první dráze vytvořil proti naší bývalé hráčce Lucii Stočesové náskok třiceti kuželek, který udržel až do konce a béčko vedlo. Jako druhý nastoupil Petr Chodura (416), který nezažívá výsledkově dobré období. Dnes to bohužel potvrdil a podlehl Vladimíru Sládkovi o šestnáct kuželek - 1:1. Vedení béčku v další rundě vrátil František Oliva (497). První drahou František v podstatě rozhodl o svém vítězství, po padesáti hodech vedl už o osmapadesát kolků. Na druhé dráze k tomu přidal dalších osmadvacet. K pětistovce mu chyběly pouhé tři kuželky! 

Za průběžného vedení 2:1 na dráhu nastoupil Pavel Krompolc (458). Stejně jako jeho spoluhráči, i Pavel po padesáti hodech držel vedení, a protože hostující Jaroslav Klus na domácího hráče nenašel recept ani na druhé dráze, navýšil Pavel už na 3:1. Předposlední flek v sestavě je tradičně obsazen Michalem Babincem (468). Michal začal výborně, úvodní plné (177) doplnil o povedenou dorážku a jediný kolek zaostal za hranicí dvě stě padesáti kuželek. Druhá dráha byla o něco slabší, přesto si domácí borec s přehledem pohlídal vítězství a zvýšil na 4:1. Za rozhodnutého stavu nastupoval na dráhy Rudolf Riezner (409). Dnešní utkání Rudovi nevyšlo podle představ, po první dráze sice vedl, spokojený s výkonem ale domácí hráč být nemohl. Ve druhé padesátce sice něco málo přidal, ale to i jeho soupeř Petr Lembard, který našeho hráče nakonec poráží o šest dřev.

Béčko poráží Bohumín "C" poměrem 6:2 v součtu o 163 kuželek. V tomto týdnu je čeká dvojzápas. V pátek nejprve chlapci dohrávají odložené utkání proti Hornímu Benešovu, v sobotu pak přivítají Opavu "C".