Vysoká výhra v Blansku vrací áčko na první příčku. Béčko poprvé za dva body. Céčko napravilo zaváhání z Poruby, déčko padlo v Michálkovicích.

24.10.2023

Dosud neporažené áčko v neděli cestovalo k dohrávce 5. kola do Blanska s vědomím, že pokud se chce vrátit na první místo v tabulce, musí zvítězit stejným, nebo vyšším rozdílem než v sobotu Přerov.

Do utkání hraného tradičně na šesti drahách v úvodu nastoupili Petr Basta (537), Honza Žídek (540) a Martin Marek (604). Zápas pro naše barvy nemohl začít lépe, všichni tři ostravští kuželkáři totiž první dráhu vyhráli. Navýšit vedení na 2:0 se po změně drah podařilo pouze Martinovi. Honza druhou třicítku prohrál smolně o kolek, proti Petrovi se zase vytáhl Jakub Flek výbornou drahou (166). Stejný hráč na další dráze stav duelu dokonce otočil. Honza si třetí třicítkou vzal zpět své vedení, Martin naopak po pěkném souboji na třetí dráze nechal Romana Fleka snížit na 1:2. Poslední dráha vyšla lépe domácím, alespoň co se sběru pomocných bodů týká. Jakub Flek dovedl svůj zápas proti Petrovi do stavu 3:1 a vítězí o devětačtyřicet kolků. Dále sbírali body už pouze hosté. Honza Žídek při rovnovážném stavu drah vytěžil bod z vyššího celkového náhozu a vítězí i Martin, který v závěru upravil na 3:1.

V "poločase" vedlo hlubinské áčko 2:1 na body, avšak ztrácelo na domácí dvanáct kuželek. Druhá trojice ostravských ve složení Michal Zatyko (537), Přemysl Žáček (565) a Michal Laga (597) však stáhla manko velmi rychle. Na vstupní dráze napodobila úvodní trojici svých spoluhráčů, posbírala všechny tři setové body a k tomu získala k dobru třiapadesát kuželek. Ba co víc, na druhé dráze díky lepším dorážkám celé trio dokonce navýšilo na 2:0. Až nečekaně snadno všichni tři ostravští hráči dokráčeli i pro třetí setový bod a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Závěrečné dráhy přinesly pouze kosmetickou úpravu skóre v duelu Havíř - Zatyko, kdy si oba zmínění rozdělili bod za remízu. Lagis s Přemkem zvládli i poslední třicítku a zaslouženě vítězí 4:0. Michal Laga znovu potvrdil výbornou formu, za šestistovkou zaostal o pouhé tři kuželky.

V dalším kole čeká náš výběr nejtěžší možný soupeř. V sobotu 28. října to bude doufejme také kuželkářský svátek, do Poruby zavítá loňský prvoligista Přerov s reprezentantem Michalem Pytlíkem. Zápas startuje v 15:00 a jste na něj všichni zváni!Dost už bylo zbytečných ztrát. Béčko do domácího utkání proti Opavě "C" nastoupilo s jasným cílem urvat první výhru v sezóně. 

A za premiérovým vítězstvím vykročilo tím nejlepším možným způsobem. Michal Babinec (495) hned na první dráze nastřádal náskok téměř padesáti kuželek, který po změně drah o dalších osmačtyřicet rozmnožil a dostal svůj tým do vedení. Druhý hráč domácích František Oliva (443) pokračoval v navyšování náskoku, získává 1,5 dráhy a poráží svého soupeře o dvaadvacet dřev - 2:0. Třetí nastupuje Pavel Krompolc (491) proti tradiční soupeřce Renátě Smijové. Podobně jako v úvodní dvojici i tady po padesátce platilo vysoké vedení domácího borce. Pavel navíc nepolevil ani v druhé polovině hry, což mělo za následek výhru o sto deset kolků a navýšení skóre zápasu na 3:0. Od vytoužené pětistovky ho dnes dělila pouhá devítka.

Druhou půlku zápasu rozjel Ruda Riezner (466). Ani on neměl se soupeřem příliš starostí, po padesátce vedl o necelé tři devítky, ke kterým na druhé dráze přidal dalších jednadvacet kuželek a zvýšil už na 4:0! Předposledním hráčem v sestavě domácích byl Tomáš Rechtoris (438), proti kterému stál bývalý hráč Poruby Vašek Bohačík. Tomu utkání hrubě nevyšlo a Tomáš díky tomu, stejně jako Krompi, hladce vítězí o více než sto kolků - 5:0. Závěr utkání měl na starosti Pavel Hrnčíř (461). Proti němu stála Jolana Rybová, která jako vůbec první hráčka Opavy vyhrála v zápase dráhu. Pavel do druhé padesátky vstupoval s mankem sedmnácti kuželek. Druhé plné byly velice vyrovnané, ztrátu začal Hrnec, jak je Pavlovi přezdíváno, stahovat až v dorážce. Dramatický souboj však nakonec o pouhou jednu kuželku vyzněl lépe pro hráčku Opavy, která tak upravila na konečných 1:7.

Další zápas odehraje béčko znovu doma už tento pátek od 15:30 proti Odrám "C".Odčinit těsnou porážku z Poruby chtělo céčko, které doma v rámci 5. kola okresního přeboru hostilo SKK "B". Do utkání vletěl jako velká voda Karel Lomozník (472), který nedal svému soupeři sebemenší šanci a vítězí o sto pět kuželek! Pepa Hájek (401), druhý v sestavě domácích, navýšil vedení na 2:0, když uhájil náskok z první dráhy. Jako třetí nastoupil František Tříska (420). Ten bohužel nestačil na výborně hrající Blaženu Kolodějovou, která porazila 470 kuželek a snížila díky tomu na 2:1.

Dalším na řadě byl Filip Országh (441), který mohl céčku vrátit dvoubodové vedení. První dráhu zahráli s Jiřím Kolodějem vyrovnaně, na druhé už ale Filip za svým soupeřem zaostával. Host z SKK zaznamenal senzační dorážku (102) a i díky ní srovnává na 2:2. Pátý hráč na desce v dresu Hlubiny byl Vojta Dančík (424), který si v tomto utkání vylepšil své dosavadní osobní maximum! Soupeře poráží o dvaačtyřicet dřev a vrací svému týmu vedení - 3:2. Jako poslední nastoupil Lukáš Trojek (462), který svádí s Jaroslavem Čapkem výborný souboj v úvodních plných (160:162). V dorážce je náš hráč lepší a vede. Když pro sebe po dalším vyrovnaném průběhu získává i druhou padesátku, je rozhodnuto. Céčko vítězí 6:2 o 95 kolků. 

V příštím kole nastoupí doma znovu proti SKK Ostrava, tentokrát proti týmu "D".
 Déčko, stále čekající na první body, se o ně jelo porvat do Michálkovic. Úvod utkání ale bohužel naznačil, že i dnes cesta k nim bude velmi trnitá. Alena Koběrová v první dvojici poráží 359 kuželek a prohrává o třiaosmdesát dřev. Z náskoku domácích jich vzápětí jednadvacet ukrojil nejlepší hráč hostí Lubomír Jančar (405) a srovnal na 1:1. Třetí hráč déčka Libor Mendlík (328) na svého spoluhráče nenavázal. Prohrává o dvaasedmdesát kolků a Michálkovice znovu vedou - 2:1.

Vedení domácího týmu navíc záhy navyšuje Jan Ščerba, který si poradil s Pepou Kyjovským (339). V tu chvíli už déčko prohrává o více než dvě stě kuželek... Snížit na 2:3 se v předposlední rundě podařilo Ondrovi Valoškovi, který poráží 378 kuželek. Koncák Roman Grüner (377) sice v závěru vítězí a navíc stahuje velkou porci kolků (95), obří ztrátu z předchozího průběhu však logicky smazat nezvládá. Déčko tak ani na popáté body nebere.

V dalším kole je čeká ve středu 1. listopadu venkovní duel proti SKK "B".