Vysoké vítězství nad Zábřehem udrželo áčko v čele. Béčko podruhé v řadě prohrálo.

16.11.2022

Po týden staré, pro mnohé překvapivé, plichtě na půdě Prostějova, se áčko představilo opět doma, tentokrát proti Zábřehu "B". Pro toto utkání byla k dispozici pouze šestice hráčů základního kádru, roli náhradníka padla na mladého Filipa Országha.

Do první dvojice vedoucí týmu nasadil Martina Marka (581) a Petra Bastu (526). Z počátku to z jejich strany nevypadalo na žádné závratné tempo, oba naši hráči své první třicítky vyhráli, aniž by překonali hranici sta třiceti kuželek. Na druhé dráze zabodoval pouze Petr, Martin se posledním hodem do plných školáckou chybou o bod připravil. Změna stran přinesla do tábora domácích opět dvojnásobnou radost. Petr třetí vítěznou drahou v řadě s předstihem rozhodl o svém triumfu nad Janem Körnerem a Martin se dnes podruhé proti Zdeňku Švubovi ujal vedení, a navíc si zajistil dostatečný náskok pro zbytek duelu. Poslední třicítku Martin taktéž zvládl a stejně jako Petr nakonec svého soupeře porazil 3:1 na dráhy.

Výborný vstup do utkání znamenal vedení 2:0 o 39 kolků. Pro následujících sto dvacet hodů si dráhy rezervovala dvojice Michal Laga (515) a Jan Žídek (570). Úvodní třicítku zvládl nejlépe Michal, který jako jediný získal celý setový bod. Honza si ho po remíze 136:136 s Lukášem Horňákem spravedlivě rozdělil. Následnou dráhu vyhráli oba naši kuželkáři. Druhou šedesátku však začali lépe hosté, vystřídavší Pěnička s Horňákem snížili a vývoj obou duelů zdramatizovali. Michal, kterému se tento zápas příliš nevydařil, prohrál i závěrečnou dráhu a jen díky náskoku z první šedesátky udržel celkové vítězství nad svými dvěma soupeři. Honza naopak na své poslední dráze zářil. Málokdy je ve třetí lize k vidění dráha přes sto sedmdesát, tím spíš na tak těžké kuželně, jakou SAREZA bezesporu je. Domácí borec všem ukázal co v něm dříme a své dnešní představení zakončil fantastickou drahou (175)!

Před poslední třetinou zápasu bylo prakticky rozhodnuto, Hlubina vedla 4:0 o 103 kuželek. Závěr patřil klasické dvojici Přemysl Žáček (560) a Michal Zatyko (537). Do utkání výtečně vstoupil Přemek, který v plných porazil skvělých 115 dřev. Následná dorážka už mu tolik nevyšla, přesto se mohl radovat z vedení. Michal se svou zahajovací dráhou protrápil a musel dohánět ztrátu. Druhou třicítkou už ale zabodovali oba naši borci, Michal srovnal stav proti Milanu Šulovi na 1:1 a Přemek se proti zkušenému Josefu Sittovi dostal do vedení 2:0. Až nečekaně hladce se pro naše barvy vyvíjela i třetí dráha, kterou opět vyhráli naši hráči. Přemek tím předčasně rozhodl o své výhře a Michal otočil stav drah z 0:1 na 2:1. Poslední třicítky toho dne ale patřily zábřežským. Josef Sitta snížil na konečných 1:3 a Milan Šula zajistil svému týmu alespoň čestný úspěch v podobě jediného týmového bodu, když Michala Zatyka porazil v součtu těsně o pět kuželek.

Áčko se vítězstvím 7:1 udrželo v čele třetiligové tabulky s náskokem jednoho bodu na druhé Luhačovice. V příštím kole čeká Hlubinu zápas podzimu na půdě slezského celku z Opavy. Zápas startuje v sobotu 19. listopadu od 10:00.Béčko se po porážce v Bohumíně chtělo opět vrátit na vítěznou vlnu. Proti ale byla Opava "C".

Do úvodní dvojice nastoupil Rudolf Riezner (454) s Petrem Chodurou (432). Z první dráhy si přenášel vedení pouze Ruda, Petr na ni nechal čtyřiatřicet kuželek a čekala ho těžká šichta. Na druhé dráze sice přišlo zlepšení, velkou ztrátu se mu už ale dohnat nepodařilo. Ruda své vedení z první padesátky ještě navýšil a porazil soupeře o sedmatřicet kuželek.

Stav tak byl vyrovnaný 1:1, přičemž měli ostravští náskok deseti kolků. Jako další se na drahách opavské čtyřdráhy objevili Pavel Krompolc (390) a František Oliva (401). Prostřední část zápasu se našim hrubě nepovedla, jen František dokázal přelézt čtyřstovku, a to o pouhý jeden kolek. Dráhu neuhráli naši hráči ani jednu.

Za průběžného stavu 3:1 pro Opavu nastupovalo za hosty závěrečné duo Pavel Hrnčíř (411) a Michal Babinec (430). Ani této dvojici se vstup do utkání bohužel nepovedl a oba tak museli dohánět náskok svých soupeřů. Obrátit nepříznivý vývoj se nakonec podařilo pouze Michalovi, který svým vítězstvím zapsal na konto svého týmu druhý bod.

Na výhru to ani tentokrát nestačilo, podruhé v řadě béčko prohrává 2:6 a padá tabulkou na páté místo. Spravit si náladu a připsat další body se pokusí už tuto sobotu od 16:00 na zbrusu nové kuželně v Odrách.