Z Luhačovic odjíždí áčko bez bodu. Béčko podruhé v řadě nadělilo soupeři kanára.

14.02.2023

Týden stará, šťastná, výhra nad zachraňujícím se Přerovem "B" byla vykoupena porcí smůly v důležitém zápase na půdě Luhačovic...

Do první dvojice byl spolu s Martinem Markem (576) nasazen Michal Bezruč (567). Soupeře naši hráči neměli jednoduché, Martin si zopakoval souboj s Vratislavem Kuncem, Michal vyzval Tomáše Molka se zkušenostmi z Interligy. Vstup do utkání vyšel skvěle domácím, první dorážku zahráli Kunc s Molkem skvěle, oba se dostali do vedení 1:0 v součtu o téměř šedesát kuželek. Nepovedený začátek ale hlubinské nezlomil. Na druhé dráze si hráči obou týmu prohodili role. Hosté využili trápení domácích a vyrovnali stav drah i rozdíl v počtu poražených kolků. Po změně stran už sbírali body výhradně hráči ostravského celku. Zejména Michal se činil, jeho druhá šedesátka byla velice vydařená (302). Ostravští přehráli domácí 3:1 na dráhy.

Po úvodní třetině utkání platil stav 2:0 pro Hlubinu, kdo by to byl po první třicítce řekl?! Druhá dvojice nastupovala na dráhy, na kterých se hrálo MS 1996 v Praze, ve složení Pavel Marek (553*) a Jan Žídek (535). Podobně jako jejich spoluhráči v první rundě, ani Pavel s Honzou na úvodní dráze bod nezískali. Na rozdíl od Martina s Michalem však bohužel nezabodovali ani té nadcházející a Hvozdenský s Lekešem tak po půlce vedli 2:0. Chybujícího Pavla po šedesáti hodech nahradil Petr Basta a bylo to velmi vydařené střídání. Na třetí dráze Petr vydřel první pomocný bod a zachoval tím naději na obrat. Honza se nesžil s měkkými deskami luhačovické kuželny a pokračoval v průměrném výkonu, který na druhého z dvojice kuželkářů s interligovými zkušenostmi nestačil. Lekeš se po třetí dráze mohl radovat ze zisku bodu pro tým. Na ten nakonec dosáhl i Hvozdenský. Petr sice předvedl výbornou dráhu, domácí hráč ale nastřádaný náskok uhlídal. 

Před závěrečnou rundou bylo srovnáno 2:2 a domácí měli k dobru deset klacků. Poslední hlubinská dvojice Michal Laga (586) - Michal Zatyko (517) měla před sebou úkol získat minimálně bod a stáhnout nepatrnou ztrátu. Za tímto cílem vykročili oba hned na první dráze, kterou vyhráli a dostali znaménko + v součtu poražených kuželek na naši stranu. Dalších šest kuželek naši hráči přidali na druhé dráze. Zasloužil se o to především Lagis, který druhou třicítku vyhrál o jednatřicet dřev a navýšil na 2:0. Michal Zatyko naopak druhou dráhu ztratil, Karel Máčalík vyrovnal na 1:1. Jistotu zisku týmového bodu zajistil Michal Laga hned po změně stran, když urval půlbod za remízu (141:141). Jeho spoluhráč dnes bohužel neoplýval jistotou, což se projevilo hlavně v dorážce - 1:2. Závěrečná třicítka utkání přinesla velké drama, podobně jako před týdnem. Vystřídavší Milan Žáček s Karlem Máčalíkem si v posledních plných shodně vybojovali náskok deseti kuželek, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Michal Laga sice v dorážce svého soupeře dotáhl a dráhu vyhrál, Michal Zatyko svého jmenovce bohužel napodobit nedokázal a prohrál.

Po velmi dramatickém a těsném souboji nakonec z lázeňského města místo bodů vezeme pouze oplatky. Luhačovice vítězí 5:3 o pouhé čtyři kuželky. V dalším kole nás čeká na "domácích" drahách Rýmařov.Béčko v premiéře na nových drahách smetlo před týdnem Horní Benešov "C" poměrem 8:0. Proti Novému Jičínu se znovu přepisovala maxima a zpívali kanárci...

Poprvé se na zrekonstruované kuželně představil Jarda Kecskés (431), proti kterému nastoupil Nikolas Chovanec. Jarda si na první dráze vybudoval náskok jednadvaceti kolků, který už do konce hry nepustil a získal svým barvám první bod. Druhý nastoupil František Oliva (460). I toho prověřil Chovanec, ale Radek. Podobně jako Jarda získal František v první padesátce výraznou převahu, kterou po změně stran potvrdil a upravil na 2:0. Jako třetí se na dráze objevil Tomáš Rechtoris (495). První padesátka v jeho podání byla fantastická, po půlce měl Tom na kontě skvělých 261 kolků a o parník vedl. Domácí hráč ovládl s přehledem i druhou dráhu, Jiřího Petra porazil o šestaosmdesát kuželek a o pouhých pět kolků zaostal za hranicí pětistovky.

Druhou polovinu utkání načal ve výborné formě hrající Pavel Krompolc (477). Stejně jako jeho spoluhráči, i on po padesátce vedl, konkrétně o dvaačtyřicet dřev. Druhá dráha už byla o poznání vyrovnanější. Pavel s Radkem Škarkou nabídli divákům hezký souboj (241:239), o vítězi však bylo dávno jasno - 4:0! Pátým hráčem byl Michal Babinec (477). Můžete hádat, jaký byl stav po padesáti hodech... uhodli jste, Michal nad Jánem Pelikánem s přehledem vedl. Po změně stran Michal zatížil konto novojičínského celku dalšími šedesáti kuželkami, vyrovnal Pavlův výkon a upravil už na 5:0. Nejvyrovnanější souboj na úvodních drahách byl k vidění v samotném závěru utkání. Ruda Riezner (460) vedl po půlce o dvanáct kuželek. V závěrečné padesátce přidal dalších jedenáct a stvrdil tak celkové vítězství 8:0 v novém rekordu kuželny, kdy vůbec poprvé byla pokořena hranice 2800!

Podruhé v řadě béčko vítězí nejvyšším možným rozdílem. V celém zápase naši hráči ztratili jednu jedinou dráhu a nadělili soupeři celkem 314 kuželek. Další domácí utkání čeká naše hráče v sobotu 18. února proti Břidličné.