Zápas s Odrami body nepřinesl, vítězství béčka korunovala pětistovka!

27.09.2021

Po dvou vítězstvích, kterými Hlubina zahájila ligový ročník, čekal áčko první těžší test - Odry na kuželně ve Valašském Meziříčí. V posledním vzájemném měření sil si Unie odvezla výhru 6:2, když téměř pokořila hranici 3400 kuželek. Jenže, kdeže loňské sněhy jsou...

V tomto utkání nastoupil Martin Marek (531) proti domácímu Ševčíkovi a leckdo čekal jasný bod, naproti tomu Petr Basta (516) platil v duelu s Markem Frydrychem za papírového outsidera. Úvodní dráha přinesla oběma Ostravanům vedení. Martin se díky Ševčíkově nepodařené dráze dostal do náskoku osmadvaceti kuželek, Petr si především výbornou hrou do plných zase zajistil vedení nad svým soupeřem. Druhá třicítka hostujícím hráčům naopak vůbec nevyšla, zejména Martinovi, který dokonale napodobil Ševčíkův nezdar z první dráhy (108:154) a vybudovaný náskok se přelil na stranu Oder. Srovnat dokázal i Frydrych. Za průběžně vyrovnaného stavu Hlubinští zase zabrali, Petr podruhé předvedl plné přes 100, dráhu ale kvůli zpackané dorážce nezískal. Martin měl třetí třicítku rozjetou fantasticky, končil ale pouze na 149 kuželkách, neboť v posledních sedmi hodech v dorážce porazil jen osm kolků... do vedení se přesto dostal a s obrovskou porcí štěstí ho nakonec i přetavil v zisk bodu. Opět mu k tomu pomohla Ševčíkova hra plná chyb. Na poslední dráze se body dělily a přestože měl Martin menší součet, vyhrál na pomocné body 2,5:1,5. Petr na Marka Frydrycha recept nenašel, i poslední třicítku si domácí kuželkář pohlídal a v poklidu vyhrál 3:1.

Za stavu 1:1 do utkání naskočila dvojice Jan Žídek (560) a Přemysl Žáček (565). Úvodní třicítka v jejich podání ale mnoho radosti nepřinesla. Oba slabou dorážkou nabídli bod svým soupeřům a ti nabídkou nepohrdli. Nepříznivý stav hráče v bílých dresech namotivoval a druhá dráha už byla o poznání lepší. Honza se blýskl drahou 163 a s přehledem vyrovnal stav duelu s náhradníkem v dresu domácích Vojtěchem Rozkopalem. Přemek také předvedl kvalitních 149, na skvěle hrajícího Martina Paviče to ale ten den bylo málo - 0:2. Třetí a rozhodující setový bod přidal domácí kuželkář hned vzápětí. Nic nebylo Přemkovi platné, že na poslední dráze mladého hráče z Oder porazil o sedmadvacet klacků, na body vyhrál Pavič. Honza duel s Rozkopalem po změně stran otočil ve svůj prospěch, když využil slabší soupeřovy dráhy. Závěrečnou třicítku opět zvládl lépe domácí hráč a vyrovnal, díky lepšímu součtu poražených kuželek ale Honza připsal na konto Hlubiny druhý bod a znovu tak bylo srovnáno.

Poslední dvojici toho dne tvořili Pavel Marek (513) a Michal Zatyko (508). Pavel v minulém střetnutí těchto dvou týmů ve Valašském Meziříčí atakoval šestistovku. Za podobný průběh bychom se bývali nezlobili ani tentokrát, ale každý zápas je jiný... První dráhu Pavel vyhrál, ale výrazně mu k tomu pomohl Michal Pavič a jeho nepodařená dorážka. Na opačných drahách Karel Chlevišťan válcoval trápícího se Michala. Ze druhé dráhy už dokázal Ostravský hráč vyždímat o něco víc než v úvodní třicítce, na zkušeného Chlevišťana to ale bylo pořád málo. Pavel se mezitím dostal do vedení 2:0, které mohlo být i výraznější, kdyby si v dorážce "neodstřelil" možnost jít posledním hodem do plných. Stejná svízel bohužel přišla i na třetí dráze, kterou končil se slabými 122 poraženými kuželkami proti 158 kolkům v podání Michala Paviče, který se tak rázně přihlásil do boje o bod. Michal o možnost bodovat přišel definitivně po devadesáti hodech, kdy domácí borec vedl už 3:0. Že to nebyl tak úplně jeho den podtrhla závěrečná dorážka s šesti prázdnými hody. V tu chvíli už bylo prakticky jisté vítězství domácího celku. Pavel mohl triumfem na poslední dráze alespoň upravit na konečných 3:5 z pohledu Unie. Ani to se však nakonec nepodařilo. Závěrečnou třicítku Pavel o tři kolky ztratil a díky náskoku, který si Pavič vypracoval o dráhu dřív nakonec bod uzmul právě on.

K utkání byl z dorostu coby náhradník poprvé povolán Filip Országh, aby nasál atmosféru ligového zápasu. Do utkání nakonec nezasáhl, po zápase si ale stihl hodit "tréninkovou" třicítku. 

Ve čtvrtém kole bude Hlubina hostit na kuželně SAREZA tým Bohumína. Zápas se odehraje 2. 10. od 15:30. Přijďte povzbudit naše hráče!Ve stejný den hrálo béčko svůj premiérový domácí zápas této sezóny proti Břidličné.

Utkání výborně rozjel Jaroslav Kecskés, který výkonem 444 kuželek zajistil Hlubině vedení. František Oliva, jenž nastupoval hned po něm, bohužel příznivý stav neudržel a Břidličná Ivem Mrhalem ml. srovnala na 1:1. Jako třetí se na "desce" objevil Rudolf Riezner a vyrovnanými drahami 222 a 219 opět převážil misky vah na stranu celku z Moravské Ostravy. 

V polovině zápasu byl stav 2:1 pro domácí. Další bod na jejich konto následně přidal Michal Babinec výkonem 421 kolků. Utkání však hned na to znovu zdramatizoval Ivo Mrhal st., který porazil Pavla Krompolce (412) a stáhl téměř padesát klacků. Veškeré možné debaty o obratu zápasu ale rázně utnul Petr Chodura, který fantastickým výkonem 510 kuželek nedal Josefu Veselému sebemenší šanci a s přehledem dotáhl svůj tým k vítězství v poměru 6:2! Konečné číslo 2652 s rezervami není vůbec zlé! :-)

Po druhém kole Hlubině "B" patří skvělá druhá příčka. V dalším kole se béčko představí na půdě Kuželek Horní Benešov.