Ze Zábřeha dovezlo áčko plusový bod. Béčko hrálo dvojzápas, porazilo Horní Benešov i Opavu.

20.03.2023

Předposlední venkovní utkání sezóny odehrálo áčko uplynulou sobotu v Zábřehu. Při pohledu na soupisku domácího družstva bylo zřejmé, že zápas to nebude jednoduchý...

První dvojici hostů tvořili Michal Bezruč (542*) s Martinem Markem (534). Na úvodní dráze byl úspěšný pouze Martin, který nastoupil proti svému bývalému spoluhráči Milanu Šulovi. Michal první dráhu vysoko prohrál a po nepřesvědčivém vstupu do druhé třicítky přenechal své místo na desce Petru Bastovi. Ten se ihned po svém nástupu chytil a dokázal vyrovnat na 1:1. Martin mezitím navýšil vedení na 2:0. Po změně stran pokračoval Petr ve výborném výkonu, vyhrál třetí i čtvrtou třicítku, přičemž atakoval hranici tří set kuželek. Na dráhy vítězí 3:1 a připisuje svému týmu důležitý bod. Martin se ve druhé šedesátce trápil a jen se štěstím udržel celkové vítězství. Domácí Šula srovnal stav drah na 2:2, za Martinem zaostal pouhé dvě kuželky.

Ostravané vedli 2:0 a na dráhy se chystala další dvojice ve složení Michal Laga (572) - Jan Žídek (526). Začátek zachytili lépe domácí hráči. Horňák s Flídrem, kteří mají dlouholeté ligové zkušenosti se ujali vedení 1:0. Druhá třicítka přinesla vyrovnané souboje v plných, v následné dorážce si pak počínali lépe zábřežští, díky čemuž navýšili na 2:0. Hosty tak čekala těžká šichta, Michal s Honzou museli obracet velmi nepříznivý stav. Snížit na 1:2 se podařilo jen Michalovi, který pěknou drahou vybojoval naději na bod. Honza prohrál i třetí dráhu v řadě a bylo jasné, že dnes odejde s prázdnou. Čestný úspěch zaznamenal Jan až na poslední dráze, na které alespoň umazal z náskoku soupeře třináct kuželek. Michal do poslední třicítky vletěl jako velká voda. V plných si vytvořil solidní náskok, který v dorážce ještě rozmnožil a Horňáka nakonec porazil o pětadvacet dřev! 

Před závěrečnou třetinou utkání vedla Hlubina 3:1 o patnáct kolků. Koncáci Přemek Žáček (510) s Pavlem Markem (530) však proti sobě měli neméně zvučné soupeře. Přemkův rozjezd nebyl bůhvíjaký, Zdeňku Švubovi stačila k prvnímu setovému bodu i průměrná dráha. Pavel začal ještě hůře, Josef Sitta svému soupeři, i díky fantastické dorážce, nadělil na první dráze dvaapadesát kuželek! Ve druhé třicítce byl k vidění málo vídaný výsledek, oba duely totiž skončily nerozhodně a všichni aktéři si tak rozdělili po půlbodu. Třetí dráha přinesla rozhodnutí v duelu Sitta - Marek. Domácí kuželkář další vydařenou drahou posunul skóre drah do stavu 2,5:0,5. To znamenalo bod pro Zábřeh. Přemek třetí třicítku těžil ze slabé Švubovy dráhy a vyrovnal na 1,5:1,5. O výsledku utkání rozhodly závěrečné plné, v těch Přemek přejel nevýrazného Švuba a získal svému týmu čtvrtý bod. Josef Sitta předvedl nejlepší výkon utkání, pouhých šest kuželek ho dělilo od šestistovky. A byl to především jeho výkon, který zajistil oběma týmům dělbu bodů za remízu 4:4.

Do konce ročníku zbývají tři kola, áčko drží na čele čtyřbodový náskok. Ve dvacátém kole hostí hlubinští Opavu a v případě vítězství můžou v sobotu oslavit postup do vyšší soutěže. Zápas startuje v 15:30.Na kluky z béčka čekal náročný test v podobě dvojzápasu.
 V pátek odpoledne nejprve hostili kuželkáře z Horního Benešova a hned v sobotu ráno se utkali s Opavou "C"...

Odložený zápas sedmnáctého kola proti týmu kuželky Horní Benešov rozjížděl nezvykle Michal Babinec (424). Vstup do zápasu mu vůbec nevyšel, slabá dorážka znamenala vedení pro hostujícího Schiedka. Na druhé dráze se Michal sice výrazně zlepšil, na svého soupeře ale nestačil - 0:1. Vyrovnání zařídil druhý hráč v pořadí, Petr Chodura (462). Na první dráze si nastřádal náskok třinácti kuželek, který po změně stran ještě navýšil a s Vlastimilem Kotrlou si poradil bez problémů o jednapadesát dřev. Jako třetí nastoupil František Oliva (476). Fantastickou první padesátkou (268) nasbíral k dobru šedesát kuželek a útočil na pětikilo. Na něj však vinou slabé druhé dráhy nakonec nedosáhl. Petra Vaňka nicméně porazil a upravil na 2:1.

Druhou polovinu utkání načal Tomáš Rechtoris (468), který všem přítomným předvedl dvě povedené, vyrovnané dráhy. Martina Korabu poráží o třiapadesát kuželek a připisuje na konto svého týmu třetí bod - 3:1. Pátým hráčem v sestavě byl Pavel Krompolc (480), proti kterému stál Martin Weiss. Oba hráči nabídli divákům fantastickou podívanou! Vynikající souboj na první dráze nakonec vyzněl lépe pro domácího borce (272:260). Pětistovka byla blízko, Pavel však druhou padesátku nezvládl podle představ a přestože celkově zaznamenal výborný výkon, radost z něj asi příliš neměl. Weiss ukončil hru s 497 poraženými kuželkami a zkorigoval na 2:4. Koncovka utkání patřila Pavlu Hrnčířovi (512). Po polovině hry vedl domácí hráč o rovných padesát kuželek a o vítězi tak bylo, dá se říct, rozhodnuto. Pavel ale nepolevoval, naopak! Díky senzační druhé dorážce (108) si poprvé v životě dokráčel pro výkon přes pět set kuželek a stal se zaslouženě hráčem utkání!

Béčko v dohrávce 17. kola poráží hornobenešovské poměrem 6:2 v novém rekordu kuželny (2822)!Jen pár hodin po tom, co se v utkání s Horním Benešovem přepisovaly osobní i týmové rekordy, nastoupilo béčko k dalšímu zápasu, tentokrát proti céčku Opavy...

Utkání začalo podobně jako proti HB, tedy porážkou v první rundě. Tu měl dnes na svědomí Petr Chodura (427), který na svou soupeřku Jolanu Rybovou nevyzrál ani na jedné dráze a Hlubina musela dotahovat. Jako druhý do dnešního utkání nastoupil Pavel Krompolc (446), který svedl souboj s tradiční soupeřkou Renátou Smijovou. První dráha byla v podání obou soupeřů slabá. Až ve druhé padesátce dokázal Pavel zabrat a vyrovnal na 1:1. Třetím hráčem byl František Oliva (447), který měl, stejně jako včera, možnost otočit vývoj zápasu. A povedlo se, i když se jeho výhra nerodila snadno. Po půli prohrával o jedenáct kuželek. Výbornou druhou padesátkou ale dokázal duel s Karlem Vágnerem otočit a upravil stav zápasu na 2:1 pro Hlubinu.

Druhý "poločas" sobotního zápasu rozehrál za domácí Tomáš Rechtoris (515). Tom své dnešní účinkování zahájil výbornou drahou (260), díky které vedl o bezmála sedmdesát dřev. Druhá dráha byla o poznání vyrovnanější, domácí borec ale bez problému dovedl duel k výhře. A co víc, svým skvělým výkonem překonal nejen své osobní maximum, ale i několik hodin starý rekord Pavla Hrnčíře! Velká paráda! Předposledním hráčem v sestavě Hlubiny byl právě Pavel Hrnčíř (459). Ten dnešní utkání rozjel tak, jak včera končil, skvěle. Drahou 252 se ujal jasného vedení a jistě si dělal zálusk na další pětistovku. Na tu ale nakonec nedosáhl, druhá padesátka Pavlovi nevyšla. To nejdůležitější, tedy bod pro svůj tým ale vybojoval - 4:1. Michal Babinec (461), který zahajoval utkání proti Hornímu Benešovu dnes celý zápas uzavíral a role posledního hráče mu sedla lépe. První padesátku Michal těsně prohrál, tu druhou ale s přehledem ovládl a zvítězil o padesát kuželek. 

Béčko má náročný program úspěšně za sebou, po páteční výhře nad Horním Benešovem porazilo i Opavu a sice 7:1. Nejlepším hráčem zápasu se stal Tomáš Rechtoris, který o tři kuželky vylepšil rekord kuželny na 100hs. V dalším zápase s hlubinští představí proti Odrám.