Zlepšený výkon stačil áčku pouze na bod. Béčko doma po nezvládnutém závěru poprvé prohrálo.

20.02.2023

Áčko na jaře zatím tápe, porazilo pouze Přerov a to ještě s odřenýma ušima. Teď na ně čekal další těžký soupeř z Rýmařova...

Po dvouzápasové pauze se do sestavy vrátil Přemek Žáček (569) a s ním do první dvojice nastoupil Michal Bezruč (520). Přemek do zápasu vlétl jako velká voda drahou 157 a ukázal, že je zpět v základu právem. Ve druhé třicítce sice z nastoleného tempa trochu ubral, přesto nad Ladislavem Janáčem po půlce vedl 2:0. Michal naproti tomu své úvodní dvě dráhy prohrál, tu první velmi těsně o dva kolky. Po změně stran měli domácí příznivci důvod k radosti. Přemek třetí vyhranou drahou stvrdil své vítězství a Michal snížil na 1:2. Poslední třicítka se však Michalovi vůbec nepovedla, čehož Tonda Sochor využil a po pěkném výkonu (550) bere bod. Stejně jako Přemek, který nakonec vítězí 4:0. 

Po první rundě je stav nerozhodný 1:1, k dobru máme osmašedesát kuželek. Do druhé dvojice nastoupil Petr Basta (521) s Honzou Žídkem (547). Začátek naši nezachytili a dovolili svým soupeřům ujmout se vedení. Na druhé dráze zabodoval pouze Honza, který udržel náskok z plných. Petr byl po šedesátce stále bez bodu. Prvního setového bodu se dočkal až po změně stran, když urval dráhu o dva kolky a snížil na 1:2. Honza na třetí dráze díky dobré dorážce otočil stav duelu s Jaroslavem Tezzelem a upravil na průběžných 2:1. Před poslední třicítkou bylo vše otevřené, důležité pro nás bylo ubojovat alespoň jednu výhru. Honza v plných ztratil jedenáct kuželek, přesto se ještě v dorážce pral o konečné vítězství. To bohužel pohřbil dvojkou posledním hodem do plných. Petr po plných vedl, potřeboval však ještě zabrat. Slabou dorážkou ale bod daroval svému soupeři. 

Rýmařov se v tu chvíli dostal do vedení 3:1, přičemž stále prohrával téměř o padesát kuželek. Poslední dvojice ve složení Michal Laga (523) - Martin Marek (574) tak musela zvládnout vyhrát oba zbývající duely, jiná cesta k výhře nevedla. Michal se první drahou protrápil ke konečnému půl bodu. Martin úvodní třicítku zvládl těsně vyhrát - 1:0. Hned na druhé dráze přidal další bod a k němu i jednatřicet kuželek. Michalovi ve druhé třicítce opět nevychází plné, které prohrává o šestnáct kuželek. Dorážkou svého soupeře dotahuje, chybami se ale připraví o možnost dráhu vyhrát. Druhá šedesátka už z Michalovy strany byla o něco lepší, třetí drahou srovnává na 1,5:1,5. V duelu Marek - Vojtek je po třech drahách hotovo, přispěla k tomu dělba třetího setového bodu. Zraky všech se tak upínají na dráhy 3-4, k duelu Laga vs. Chlachula. Michal poslední sérii třiceti hodů začal lépe, po plných byl o dva kolky napřed. Dorážku však zvládl lépe jeho soupeř, který tak svému týmu zajistil bod za remízu 4:4. 

Po čtyřech jarních zápasech má áčko na kontě stále pouze jedno vítězství a před sebou dva venkovní zápasy v Přemyslovicích a Bohumíně. Bude to ještě těžká šichta...Béčko zatím na domácí půdě nepoznalo hořkost porážky, oba dosavadní zápasy zvládlo poměrem 8:0. Břidličná ale nepřijela prodal svou kůži lacino...

Hned první duel, ve kterém nastoupil Tomáš Rechtoris (489) proti Zdeňkovi Fiurymu, nabídl přítomným vynikající podívanou. Tom padesátým hodem zaokrouhlil na rovných dvě stě padesát a vedl o dvanáct dřev. Druhou dráhu ale exceloval hostující hráč. Drahou 265 duel otočil, připsal si výborných 503 kuželek a také premiérový bod hostujícího družstva na nové kuželně. Druhý na řadu šel František Oliva (458). Ten stejně jako Tomáš první dráhu zvládl a po půlce vedl o jedenáct kolků. Po změně drah ještě dalších sedmadvacet přidal a vyrovnal na 1:1. Třetím do party byl Rudolf Riezner (434). První drahou se Ruda proti Ivu Mrhalovi dostal do ztráty jednačtyřiceti kuželek. a ani druhá padesátka se našemu hráči nevydařila. Ivo Mrhal naopak dál pokračoval ve výborné hře, díky čemuž přidal na konto Břidličné druhý bod za výkon skvělých 508 kolků.

Za průběžného stavu 1:2 nastupoval na dráhy Pavel Krompolc (494), který zatím na nových drahách předvádí velmi pěkné výkony. Dnešek nebyl výjimkou, po půlce vedl o jednadvacet kuželek a měl solidně našlápnuto k první pětistovce v životě. Té se nakonec nedočkal. Bylo to velmi těsné, chybělo mu pouze osm kuželek! Bodovat ale zvládl a bylo tak znovu vyrovnáno - 2:2. Předposledním hráčem Hlubiny v zápase byl Michal Babinec (473). Michal si už v první části své hry nastřádal náskok téměř čtyřiceti kuželek. Na druhé dráze pak přidal dalších třiadvacet dřev a vše najednou vypadalo veseleji. Béčko poprvé v zápase vedlo a před posledním duelem dne mělo k dobru sedmatřicet kuželek. Slibný náskok zvládal držet Petr Chodura (433) pouze na první dráze, kterou prohrál těsně o pět kolků. V poslední padesátce ale odešla psychika, v plných Petr ztratil jedenáct kuželek a bídnou dorážkou daroval Josefu Veselému bod a soupeři celkové vítězství 5:3. 

Béčko předvedlo další pěkný výkon (2779), na body tentokrát ale nedosáhlo. Břidličná byla v tomto zápase šťastnější, odvezla si oba body a v tabulce poskočila na čtvrté místo právě před náš tým.