Zpátky do čela! Hlubina – Odry 6:2. Vedoucí Bruntál byl nad síly béčka.

28.11.2022

Deváté ligové kolo nabídlo přímý souboj o první pozici v tabulce, áčko hostilo Odry...

Z pracovních důvodů absentujícího Michala Bezruče pro tento zápas nahradil v základní sestavě Pavel Marek (533), se kterým do první dvojky naskočil Martin Marek (566). Pavel proti Martinu Pavičovi zabodoval na obou úvodních drahách a do druhé šedesátky vstupoval za stavu 2:0 s vedením o třináct kuželek. Martin na první dráze svedl skvělý souboj s Markem Frydrychem (153:155), zůstal však bez bodu. Ve druhé třicítce pokračoval oderský kuželkář ve skvělé hře, Martin bohužel pokazil dorážku a musel dohánět - 0:2. Vstup do druhé poloviny hry se vydařil lépe hostujícím hráčům. Pavič snížil na 1:2 a Frydrych třetí drahou přes sto padesát v řadě předčasně rozhodl o své výhře. Součet po devadesáti hodech mu navíc dával solidní šanci překonat poprvé v historii šestistovku na kuželně SAREZA. Dráhy porubské kuželny jsou ale opravdu specifické a hostující hráč se o tom přesvědčil v poslední dorážce, která mu příliš nevyšla. Šestistovka z toho opět nebyla, vylepšení rekordu o jednu kuželku a vítězství 3:1 na dráhy ale ano. Bod nakonec nezískal ani Pavel, kterému se ve druhé šedesátce jeho soupeř vzepřel, srovnal na 2:2 a zvítězil díky většímu počtu poražených kolků.

Po první rundě platil stav 0:2 z pohledu hlubinských, kteří navíc museli dohánět ztrátu téměř čtyřiceti kolků. Druhá dvojice ve složení Michal Laga (548) - Jan Žídek (581) však měla mít nad svými soupeři dle dosavadních výsledků navrch. Papírové předpoklady se začaly naplňovat od prvních hodů. Svou úvodní dráhu oba naši hráči bez problému vyhráli, a co víc, už po třiceti hodech proměnili ztrátu v náskok o osmadvacet dřev. Na druhé dráze ostravští pokračovali ve sběru setových bodů i kolků k dobru. V obou duelech byl po šedesátce stav 2:0. Honza navíc točil pěkných 303. Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran, třetí vítěznou třicítkou v řadě si Michal i Jan zajistili předčasně zisk bodu a přidali na konto svého týmu další kolečky. Svou dominanci potvrdili oba borci na své poslední dráze, kterou stejně jako předchozí tři vyhráli. Michal s Honzou svým dnešním vystoupením zařídili parádní obrat, zvítězili shodně 4:0 v součtu o 166 kuželek!

Průběžný stav 2:2 sliboval dramatickou koncovku navzdory náskoku sto sedmadvaceti kuželek našeho týmu. Pro celkové vítězství musel alespoň jeden z dvojice Přemysl Žáček (528) - Michal Zatyko (528) zabodovat, pokud by vyhráli oderští, zápas by téměř jistě skončil plichtou. Pohlednější duel byl od začátku ten v podání dvojice Zatyko - Dvorský. To ale jen do chvíle, než začala dorážka, která se Michalovi hrubě nepovedla, a kterou daroval soupeři první setový bod. Přemek naopak v dorážce dohnal ztrátu z plných a ujal se vedení 1:0. Následnou třicítku se k radosti domácího publika podařilo vyhrát oběma hráčům Hlubiny. Do druhé šedesátky vstoupil nejlépe Michal Zatyko, kterému se podařilo otočit z 0:1 na 2:1. Přemkovi se ani v tomto utkání nevyhnul výpadek, třetí třicítkou se protrápil a dal Michalu Pavičovi šanci na zvrat. Domácí kuželkáři ale žádné drama nepřipustili. Poslední dráhu zápasu oba vyhráli a dovedli tak konečný výsledek do podoby 6:2.

Vítězství nad Odrami posílá áčko zpět na první místo třetiligové tabulky. Potvrdit ho budou chtít ostravští už příští týden opět doma proti Šumperku.Vedoucí tým krajského přeboru Bruntál hostil v rámci devátého kola naše béčko. V případě výhry by se hlubinští dostali za svého soupeře na dva body...

Do první dvojice byl nasazen Rudolf Riezner (346), který ale v podstatě už po první padesátce přišel o naději na výhru. Ztrátu dvaačtyřiceti kuželek na přetěžké kuželně Pepina nesmazal a prohrál. Jako druhý nastoupil František Oliva (424). Ten se prezentoval povedenějším výkonem, ani on se nakonec ale z výhry neradoval. Po první dráze sice vedl, druhá padesátka ale vyšla mnohem lépe Tomáši Janalíkovi, který upravil na 2:0.

Jako třetí se na dráze objevil Michal Babinec (399). V polovině hry na tom byl náš hráč o čtyři kolky lépe než jeho soupeřka Miluška Rychová. Vyrovnaný duel ale do vítězného konce nakonec dovedla právě kuželkářka Bruntálu - 3:0. Ve čtvrté dvojici nastoupivší Petr Chodura (340*) se poroučel z desky ještě před koncem první dráhy. Ani Míša Černá, která jej vystřídala pětačtyřicátým hodem si však nevedla lépe a byl z toho čtvrtý prohraný bod v řadě. Jan Mlčák vyhrál o sto patnáct kuželek a definitivně tak stvrdil vítězství domácího celku.

Za rozhodnutého stavu alespoň připsal na konto Hlubiny čestný bod Pavel hrnčíř (388), který si v dalším vyrovnaném duelu nakonec o šest kuželek poradil s Lukášem Janalíkem. Závěrečnou dvojici tvořil Pavel Krompolc (394) a Josef Novotný. Domácí hráč si na první dráze vytvořil náskok dvanácti kuželek, který si pak ve druhé padesátce pohlídal a stanovil tak konečné skóre na 7:1.

Velmi nepovedený zápas bude muset béčko hodně rychle hodit za hlavu a soustředit se na další utkání, které odehraje v sobotu 3. prosince na půdě Opavy "B".