Hlubina na vítězné vlně! Oba naše týmy zvítězily venku, áčko v Rýmařově, béčko v Břidličné.

03.10.2022

V minulé sezóně rozhodlo áčko duel v Rýmařově až posledními hody. Podobně náročné utkání se očekávalo i tentokrát...

Sestava domácího celku pro tento zápas byla víceméně očekávaná, netrvalo proto dlouho správně poskládat základní šestici hráčů. Do první dvojky byla nasazena rodinná formace Martin Marek (605) - Pavel Marek (572). Zahajovací dráha celého zápasu vyšla lépe domácím kuželkářům, ti naši ale rychle kontrovali a výbornými drahami (160 a 152) srovnali na 1:1. Obraz hry se po změně stran nezměnil, před poslední třicítkou byli opět ve výhodě rýmařovští Janáč se Stárkem. Závěr ale patřil našim barvám! Martin skvělou drahou (169) nedal Ladislavu Janáčovi šanci a Pavel v dramatické koncovce nakonec o jediný kolek přetlačil Ladislava Stárka. Bylo z toho vedení 2:0 o téměř padesát kuželek.

Druhá dvojice ve složení Michal Laga (569) a Jan Žídek (532) tak mohla na dráhy nastoupit s o něco větším klidem. Jenže toho klidu bylo možná až nezdravě moc. Nepovedená úvodní dorážka obou našich hráčů znamenala vedení rýmařovských a vydobytý náskok byl fuč. Michal navíc prohrál i druhou dráhu a měl před sebou těžký úkol. Honza druhou třicítku vyhrál o kuželku a se štěstím tak srovnal na 1:1. Lagis zabral v pravou chvíli a výbornou drahou (165) snížil na 1:2. Jánko mezitím druhou vyhranou třicítkou v řadě otočil vývoj duelu s Michalem Davidíkem - 2:1. Michal po třech drahách vedl na kuželky, pro zisk bodu ale musel zvládnout poslední třicítku. Plné měl on i jeho soupeř Petr Chlachula skvělé (106:103), v dorážce ale Michal nezachytil Chlachulův nástup, a přestože byl v součtu lepší o osm kuželek, na setové body prohrává 1:3. Totožný scénář nabídl i souběžně hraný duel. Po vynikající první dráze (162) rýmařovský Davidík úplně vypadl z tempa čehož Honza využil a zvítězil 3:1 na dráhy, přičemž za svým soupeřem zaostal o devět kolků.

Stav zápasu se před poslední dvojící v podstatě nezměnil, Hlubina stále vedla o dva body - 3:1 o 48 kuželek. Závěr utkání z pohledu hostí měli na starosti opět Přemek Žáček (590) a Michal Zatyko (555). Jestli už tady byla řeč o skvělých drahách, Přemkova úvodní je všechny zastínila. Borec z Ostravy začal fantastickou třicítkou (173) a světe div se, vedl 1:0. Michal se naopak slabou dorážkou o první setový bod připravil. Dlouho ho to ale nemrzelo, protože vzápětí srovnal na 1:1. A stejný stav platil i u Přemka, který druhou dráhu ztratil o osm kuželek. Do lepší pozice před závěrečnou drahou zápasu se dostali domácí hráči, Jaroslav Tezzele i Tonda Sochor vedli 2:1 na dráhy a náskok se začal tenčit... V ten nejvhodnější moment se ale Michal Zatyko rozpomněl na své loňské rýmařovské představení a drahou 162 srovnal na konečných 2:2. Navzdory porážce uhrál důležité kolky a pomohl udržel náskok svého týmu. Na opačných drahách zabral i Přemek. Poslední dráhu vyhrál o tři kolky a celkově při rovnosti drah porazil Tezzeleho o kuželek šest.

Pro oko diváka velmi pohledný zápas, jehož záznam si můžete pustit v tomto odkaze. Áčko vítězí potřetí v řadě výsledkem 6:2 a drží společně s Odrami neporazitelnost. Další kolo se představí doma proti Přemyslovicím a to 15. října od 15:30.Béčko Hlubiny pokračuje ve své venkovní tour, tentokrát jelo bojovat o body do Břidličné.

Prvním, kdo se na drahách pěkné dvoudráhy představil byl Pavel Hrnčíř (423). Vedení svému týmu ale nezajistil, z toho se radovali domácí zásluhou Leoše Řepky. Ne však dlouho, jako druhý nastoupil František Oliva (414), který po vyrovnaném souboji s jmenovcem Ptaškem srovnal na 1:1.

Třetím do party byl Michal Babinec (436), jenž po padesáti hodech držel nejtěsnější náskok. Na druhé dráze mu ale soupeř utekl v plných, a přestože Michal zahrál velmi pěknou dorážku, nakonec musel kousat těsnou porážku o dvě kuželky - 2:1 pro domácí. Čtvrtým hráčem v bílém dresu Hlubiny byl Rudolf Riezner (418). Ruda začal lépe a vytvořil si na úvodní dráze dostatečný náskok, který si pohlídal až do konce - vyrovnáno 2:2.

Velice vyrovnané utkání naklonil na stranu ostravského celku Pavel Krompolc (444). Výbornou první drahou (237) odskočil svému soupeři a Hlubina poprvé v utkání vedla. Koncák Petr Chodura (426) potřeboval minimálně udržet náskok dvaatřiceti kuželek. O ten ale přišel už během první dráhy. Ve druhé padesátce ale zkušený kuželkář zabral. Josefa Veselého sice neporazil, ztracené kuželky ale dokázal získat zpět.

Hlubinské béčko tak z Břidličné veze těsné ale o to sladší vítězství 5:3. V příštím kole hraném 15. října je čeká derby proti VOKD Poruba "B". Zápas startuje v 9:00.