Pavel Marek ovládl okresní přebory a zapsal se do historie!

18.01.2023
Druhý lednový víkend patřil, jako již tradičně, přeborům jednotlivců. Muži se opět dočkali svého turnaje na porubské SAREZE, ženy a senioři se naopak přestěhovali do Bohumína. Z každé kategorie postupovalo na krajské přebory, které se budou konat na konci ledna, čtyři kuželkáři...

V kategorii mužů zápolilo celkem dvaatřicet uchazečů o postup do další fáze kvalifikace na Mistrovství ČR, mezi nimi i devítka hráčů z našeho klubu. První dva z nich se představili hned v první rundě a nepočínali si vůbec zle. Petr Basta porazil celkem 546 kuželek a až do posledních chvil byl ve hře o postup. Honza Žídek nasbíral o tři kuželky méně a může litovat zejména nevydařené poslední dráhy. Průběh dne přinesl celou řadu slušných výkonů. Pavel Hrabec z domácího VOKD a Michal Blinka z SKK Ostrava se dostali nad hranici 560 kuželek, díky čemuž si zajistili postup na kraj. Třetím postupujícím se stal Aleš Kohutek, který porazil 549 kolků. Další Hlubiňáci se dostali na řadu až v samotném závěru programu. Od tří hodin hráli Pavel Krompolc (529), Rudolf Riezner (465) a Michal Babinec (451). O hodinu později, v poslední čtveřici dne nastoupili Michal Zatyko (512), Martin Marek (547), Přemek Žáček (536) a Pavel Marek, který se stal hlavní hvězdou celého dne. Svým neskutečným výkonem 608 kuželek jako první v historii kuželny SAREZA pokořil hranici šesti set kuželek, vytvořil tak rekord drah a posunul i své osobní maximum. Celý turnaj ovládl s naprostým přehledem a doplnil tím čtveřici postupujících. Martin Marek s Petrem Bastou obsadili pátou a šestou příčku a plní roli náhradníků.

V ženské kategorii měly všechny účastnice postup nadosah. O čtyři postupová místa soupeřila pouhá šestice hráček. Kvalifikační turnaj ovládla domácí Lada Péli hezkým výkonem 550 kuželek. Naše zástupkyně, Míša Černá obsadila za výkon 454 kolků šestou příčku.

Mezi seniory jsme měli celkem sedm želízek v ohni. Bohužel ani jeden z našich hráčů nedosáhl na postup. Nejblíže mu byl Lubomír Jančar, který s výkonem 499 kuželek obsadil šesté místo a je druhým náhradníkem pro krajské přebory. Dalším v pořadí byl osmý František Oliva (497), ostatní kuželkáři z našeho oddílu obsadili pozice od dvacátého místa níže. Václav Rábl s Pepou Hájkem nasbírali shodně 459 kuželek, o čtyři kolky méně měl potom František Tříska. Libor Mendlík skončil hru se 446 poraženými kuželkami a startovní pole uzavřel Olda Neuverth (426).

Celkové výsledky a seznam postupujících z jednotlivých turnajů najdete ZDE. Na krajských přeborech nás bude v kategorii mužů reprezentovat Pavel Marek, mezi juniory Ondra Valošek, za seniorky jede Alena Koběrová a v nejmladší kategorii žactva Honza Dřimal a Adélka Kubíková.