Sezóna je u svého konce, áčko i béčko ve svých soutěžích končí na druhém místě.

13.04.2022

O vítězi třetí ligy bylo rozhodnuto už před posledním kolem. V dohrávaném utkání porazily Chvalíkovice Zábřeh "B" na jeho půdě 6:2 a rozhodly tak o svém triumfu. Hlubinu čekal poslední zápas sezóny se stejným soupeřem, jen v domácím prostředí...

Do zápasu, ve kterém už prakticky o nic nešlo, nastoupili v první dvojici Tomáš Rechtoris (516) a Martin Marek (555). Tomáš na první dráze nezachytil tempo Martina Flídra a prohrál ji téměř o třicet kuželek. Svou ztrátu ale začal ihned stahovat, na každé ze zbývajících drah umazal zhruba třetinu z Flídrova náskoku. Konečný stav 3:1 na dráhy tak znamenal zisk bodů domácího hráče, přestože na číslo Tomáš se svým soupeřem zremizoval. Martinovým soupeřem v tomto utkání byl jeho bývalý kouč z doby, kdy ještě hrával 1. ligu dorostu v dresu Zábřehu na Moravě - Jiří Srovnal. Ten se však nesrovnal s porubskými drahami a Martinovi cestu k bodu velmi usnadnil. Hostujícímu hráči nešly plné, v těch si vždy Martin vypracoval dostatečný náskok, který v dorážce neměl problém udržet. Výsledek 4:0 na dráhy znamenal druhý bod na kontě Hlubiny.

Za průběžného vedení 2:0 a s náskokem více než sta kuželek se na dráhy chystala dvojice Petr Basta (513) a Jan Žídek (497). Proti našim klukům stála dvojice hráčů s dlouholetými ligovými zkušenostmi - Zdeněk Švub a Lukáš Horňák. Oba naši kuželkáři ztratili úvodní dvě dráhy a vypadalo to, že se hosté postarají o vyrovnání duelu. Zejména Honzovi se úvodní šedesátka zle nevyvedla, ale ani to ho nezlomilo, nevystřídal a bojoval. Hlubiňáci nic nebalí ani za nepříznivého stavu a opět to dokázali. Petr i Honza si vyhranou třetí drahou udrželi naději na obrat. Oběma našim hráčům se pak v závěru skutečně podařilo vyrovnat stav drah na 2:2. Zatímco Petr využil tragické Švubovy dráhy (91) a zvítězil, Honzův zlepšený výkon na zisk bodu bohužel nestačil.

Před poslední čtveřicí byl stav 3:1 pro Hlubinu, která vedla o rovných sto kuželek. Závěr zápasu a celé sezóny patřil Pavlu Markovi (527) a Přemkovi Žáčkovi (517). Do zápasu vstoupila naše dvojice shodně drahou 129. Pavlovi to stačilo k výhře díky náskoku z plných, Přemkovi naopak plné nevyšly a manko z nich už nesmazal. A těch chyb, pánové...! Druhá třicítka dopadla co do sběru bodů přesně naopak. Pavel prohospodařil náskok deseti kuželek, Jan Körner výbornou dorážkou otočil a vyrovnal na 1:1. Stejný výsledek po šedesátce držel i Přemek, jemuž se druhá dráha vyvedla o něco lépe než ta úvodní. Třetí třicítky přinesly obrat ve vývoji obou duelů. Náš Přemek a zábřežský Körner vyhráli další dráhu a otočili z 0:1 na 2:1. Koncovka utkání ale opět stav obou soubojů úplně otočila. Pavel dokázal využít slabší dráhy svého soupeře a při vyrovnaném stavu drah bere bod díky vyššímu celkovému náhozu. Přemek slabou závěrečnou drahou už poněkolikáté v sezóně daroval bod soupeři. Tentokrát ho získal zábřežský Tomáš Pěnička, který během hry vystřídal dalšího zkušeného borce Jiřího Flídra.

Áčko se tak se sezonou rozloučilo vítězstvím 6:2. Ve třetiligové tabulce obsadilo konečné druhé místo za Chvalíkovicemi, na které ztratilo pouhý jeden bod.Béčko mělo v posledním zápase na rozdíl od ligového áčka stále o co hrát. V přímém souboji o vítězství v MSKP a postup do SM Divize si to naši hráči venku rozdali s béčkem Rýmařova...

Utkání, které mohli diváci dokonce sledovat živě na YouTube kanále Jiskry Rýmařov, rozjeli za hosty Jaroslav Kecskés (417*) a Rudolf Riezner (414). Jarda svedl s domácím Tomášem Chárníkem vyrovnaný souboj v plných, v dorážce už ale hráč Rýmařova dominoval a ujal se vedení. Jardu po zpackané dorážce plné chyb střídal Roman Grüner. Ten předvedl solidní druhou padesátku (220), ztrátu svého spoluhráče ale stáhnout nezvládl a prohrává o dvě kuželky. Ruda v závěru první dráhy stáhl mírný náskok Pavla Konštackého z plných a dostal se do těsného vedení. Na druhé dráze náš hráč ale bohužel nezachytil úvod. Soupeř mu utekl o šestadvacet dřev, a protože Konštacký byl lepší i v dorážce, zvýšil vedení svého týmu na 2:0.

Ideální vstup do zápasu to nebyl, naše béčko ale neskládalo zbraně. Na dráhy se chystal Pavel Krompolc (476) a František Oliva (419). Pavel v letošní sezóně na kuželnách soupeřů předvádí slušné výkony, má dokonce nejlepší venkovní průměr ze všech "béčkařů" a dnes tuto skutečnost potvrdil. Už první dráha byla výborná (243), hostující borec si na ní vypracoval náskok šestnácti kolků. Domácí Pilatík ve druhých plných sice stáhl něco málo z Pavlova náskoku, jenže ten předvedl další ze svých dobrých výkonů a po nejlepším souboji celého dne vítězí (476:465). Jen škoda těch chyb, bez nich by ostravský kuželkář mohl pomýšlet i na vysněnou pětistovku. František v úvodních plných nabral na svého soupeře Jaroslava Hebláka ztrátu devatenácti kuželek. Patnáct z nich dokázal umazat v dorážce a do druhé poloviny své hry vstupoval se ztrátou čtyř dřev. Druhá dráha byla podobně vyrovnaná, v plných byl znovu o něco lepší domácí Heblák. Dorážka v tomto souboji patřila Frantovi, rýmařovský hráč ale přece jenom vytěžil více z plných, což rozhodlo o majiteli bodu. Hráč Hlubiny dnes podruhé prohrává o dvě kuželky...

Závěrečná dvojice ve složení Petr Chodura (428) a Michal Babinec (431) nastupovala na dráhy s vědomím, že musí naplno bodovat a stáhnout kuželky, které měli na svém kontě k dobru rýmařovští. Možná i to našim borcům svazovalo nohy. Domácí v plných nadělovali... Petr držel průměr šesti kuželek na hod, ale k čemu vám to je, když soupeř každý hod poráží v průměru kolků sedm?! Lépe plné zvládá i domácí hráčka Romana Valová, která po nich drží náskok osmadvaceti klacků. Dorážka naštěstí patří našim barvám a ty se tak dostávají zpět do hry. Petr nakonec dráhu prohrává o sedm kuželek, Michal na 206 remizuje. Po změně drah se do tempa dostává Michal a vytváří si v plných slibný náskok dvaadvaceti kolků. Bohužel pro nás téměř totožnou ztrátu nabírá Petr. Plné domácího Petra Chárníka jsou znamenité (337). Michal svůj duel dovedl do vítězného konce, Petr naopak špatnou dorážkou s deseti (!) chybami zápas ztrácí.

Béčko tak na vítězství v tomto utkání nedosáhlo, Rýmařov na domácí půdě vyhrává 6:2 a o čtyři body vítězí i v letošním ročníku krajského přeboru. Béčko Hlubiny končí na druhém místě dva body před Pepinem Bruntál.