Zaváhání s Přerovem napraveno, Horní Benešov porážíme 7:1. Béčko na vítězné vlně, z Bohumína veze další dva body.

09.11.2023

Hrubě nezvládnutý duel s lídrem soutěže z Přerova áčko napravilo vysokým vítězstvím 7:1 nad Horním Benešovem...

Do utkání Hlubina vstoupila s dvojicí Martin Marek (534) - Petr Basta (539) a hned z kraje se se její hráči ujali vedení. Martin díky nepovedenému vystoupení Zdeňka Černého záhy zvýšil na 2:0. Petr hrál po šedesátce vyrovnaně 1:1. Po změně stran došlo ke změně v dresu hostů, Černého nahradil Jaromír Hendrych, kterému se dařilo o poznání lépe. Nad Martinem vyhrál obě zbývající dráhy, ztrátu po svém spoluhráči ale dohnat nedokázal. Petr si nejprve třetí drahou vzal zpět své vedení, na poslední dráze díky remíze a vyššímu počtu získaných pomocných bodů udolal Miroslava Petřeka, přestože porazil méně kuželek. Domácí tým díky tomu vedl 2:0 o čtyřiatřicet kolků.

Do druhé rundy nastoupil Pavel Marek (513) s Honzou Žídkem (514). Na úvodní dráze bodoval jen Honza, Pavlovi vstup do zápasu nevyšel. Na druhé dráze si role vyměnili, Pavel zlepšenou hrou a díky pěkné dráze (148) vyrovnal na 1:1. Honza naopak polevil, zaznamenal mnoho chyb, kvůli čemuž druhou dráhu ztratil. Po šedesáti hodech byl stav obou duelů nerozhodný. Druhou šedesátku začali lépe domácí, Pavel i Honza se ujali vedení 2:1. Závěrečné dráhy zase vyšly lépe hostům, vyrovnané duely nakonec vyústily ve spravedlivou dělbu bodů. Pavel podlehl Kamilu Kubešovi, Honza porazil Petra Raka.

Před poslední třetinou utkání Hlubina držela vedení 3:1. Do závěru zápasu naskočili tradiční koncáci Přemysl Žáček (557) a Michal Laga (557). Rozdíl mezi oběma týmy byl v tu chvíli nepatrný, necelé tři devítky. Pro klid v domácím táboře bylo důležité do poslední rundy vstoupit ideálně vítěznou drahou. To se oběma našim hráčům podařilo, a když vzápětí vyhráli i druhou třicítku a získali velký počet kuželek ve prospěch svého týmu, bylo v podstatě rozhodnuto. Po změně stran si Michal třetí vyhranou drahou v řadě s předstihem dokráčel pro zisk bodu. Snížit na 1:2 ze svého pohledu se podařilo Jiřímu Hendrychovi po nejlepší dráze dne (151:159). To však bylo ze strany hostů vše. Poslední dráha patřila opět ostravským, kteří tak s přehledem vítězí a dávají výsledku zápasu konečnou podobu 7:1.

V dalším kole čeká áčko výjezd do Zlína, který na nás v tabulce ztrácí pouhý bod. Utkání začíná v sobotu 11. listopadu ve 13:00 a sledovat ho budete moct na YouTube kanálu zlínských kuželek.Béčko natáhlo vítěznou sérii už na tři utkání. V rámci páteční předehrávky 6. kola MSPK vyhrálo v Bohumíně 5:3, vítězství se ale nerodilo snadno...

Do zahajovací dvojice nastoupil Pavel Hrnčíř (400) s Kubou Jirčíkem (409). Po úvodní padesátce na tom byly oba týmy téměř stejně, Pavel ztrácel šestnáct kolků, Kuba o čtrnáct vedl. Po změně drah se situace otočila, Pavel stahoval náskok domácího Lembarda. Kubovi se bohužel proti Janu Stušovi jeho náskok začal tenčit. Z pohledu hostů to nakonec dopadlo nejhůře jako mohlo, Pavel vinou mnoha chyb nedokázal dokonat obrat a prohrál o čtyři kolky. Kuba si předposledním hodem vybral kopec smůly, když mu nedopadla devítka a on tak nešel do plných, z čehož měl radost bohumínský tábor. Stuš vítězí o pět kuželek.

Po první rundě tedy ztrácíme 0:2 a devět dřev. Do druhé dvojice naskakuje František Oliva (435) s Rudou Rieznerem (470). Nepovedený vstup do zápasu byl rychle zapomenut a napraven. František si na druhou dráhu nesl náskok dvaceti kuželek, Ruda opět potvrdil svou velmi dobrou formu a výbornou drahou (240) se dostal do vedení o jednadvacet dřev. Své vedení oba naši hráči na druhé dráze ještě navýšili a oba se tak mohli radovat ze zisku bodu, navíc pro svůj tým "nahrabali" slušný počet devětapadesáti kolků. Vyrovnáno 2:2!

Závěr utkání měli z pohledu hostů na starosti Tomáš Rechtoris (405) a Michal Babinec (439). Lépe do poslední části zápasu vkročili hráči domácího Bohumína, po plných vedli Klus i Hermann. Pěknou dorážkou se podařilo obrátit nepříznivý vývoj Michalovi, který se ujal vedení o pět kuželek. Tomáš po padesátce ztrácel šestnáct kolků. Poslední dráha zápasu pak dopadla stejně jako ta předešlá. Tomáš na Jaroslava Kluse nedokázal najít recept a prohrává s ním 0:2. Michal tentokrát k dobré dorážce přidává i plné a poráží Alfreda Hermann nakonec s přehledem o téměř padesát dřev.

Béčko tak veze z těžké bohumínské kuželny cenné dva body a připisuje si třetí výhru v řadě. Navázat na vydařenou sérii může už tento pátek doma proti Novému Jičínu. Zápase startuje v 15:30.